Під одним із кабінетів у чернігівській райлікарні збираються люди. Петро – демобілізований військовий. Чекає на рішення експертної команди, яка має повторно підтвердити йому групу інвалідності. Петро каже, що мав давню травму, а у 2023 році отримав на війні ще одну.
Петро, пацієнт:
Звернувся до сімейного лікаря, взяв направлення на мсек пройшов лікарів, чекав. Потім зателефонували і у вайбері прийшло повідомлення, що на такий то час по такій адресі на МСЕК. Приїхав.
Після реформування МСЕК в райлікарні вже 2 тижні працюють новостворені експертні команди. До них залучено 2 десятки медиків. Вони кажуть, що довелося звикати до нового цифрового формату і електронної системи, яка незавжди працює коректно. Однак поступово все налагоджується.
Валентин Богдан, заступник медичного директора ЧРЛ:
Для хворого, я вважаю, стало простіше. Не треба ходити по поліклініках, бо раніше треба було пройти ряд лікарів, оформити форму 088, з якою хворий ходив по лікарях. Зараз лікар сам оформлює направлення, нікуди не ганяючи хворого. Лікар може обирати лікарню, де є профіль оцінювання функціонювання.
Загалом на Чернігівщині вже працює 68 експертних команд в 11 медичних закладах – Чернігова, Прилук, Ніжина, Корюківки та Бахмача.
Андрій Лінник, начальник управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА:
Є 9 профілів експертних команд для проведення оцінювання: загальний, хірургічний, кардіологічний, офтальмологічний, травматологічний, а також вузькопрофільні – психіатрична команда, фтизіопульмологічна команда. Та онкологічна команда, яка створена в центрі сучаснохї онкології, а також при онкоцентрі гематологічні команди із захворюваннями системи крові.
За перші тижні нові експертні команди вже розглянули 400 медико-експертних справ. Загалом накопичилося 1200.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Дифтерія, ротавірус, ГРВІ: репортаж із лікарні інтенсивного лікування на Чернігівщині