У прикордонні райони Чернігівщини ліки можна замовити поштою. Поштовики привезуть безплатно (поки що).
— Ми не самі ці ліки закуповуємо, — пояснює Олеся ШОВКОПЛЯС, начальниця пересувного відділення поштового зв’язку 103. Відділення працює в Новгород-Сіверському районі.
«Укрпошта. Аптека» — проєкт, до якого залучилися МОЗ України та Держлікслужба. «Укрпошта» отримала ліцензію на роздрібну й електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами. І тепер ліки можна замовити телефоном або на сайті «Укрпошти». А забрати в стаціонарному поштовому відділенні або їх привезе пересувне відділення поштового зв’язку.
— Які ліки замовляють частіше?
— Першої необхідності. Те, що завжди потрібно і не требі їхати за рецептом.
У багатьох прикордонних селах немає аптечних пунктів, немає фапів, магазинів — нічого. Родичів молодших поруч немає, з транспортом, хто може з’їздити до міста в аптеку. Добратися до райцентру звідти важко. Сусідів просити? За пластинкою цитрамону ніхто спеціально не поїде.
Замовляють ліки, без яких не обійтися. Зараз сезонні — від тиску. Бо спека. Від головного болю. Знеболювальні таблетки.
Але за рецептом теж можна, — порадувала Олеся Шовкопляс. — Людина може зателефонувати на гарячу лінію «Укрпошти»: 080-030-05-45. Вас з’єднують. За підказками (які кнопки далі тиснути) переходите на «Аптеку» і розмовляєте з фармацевтом. Якщо ліки за рецептом, треба назвати номер рецепта.
Фармацевт справжній. Він допоможе підібрати ліки, зорієнтує в цінах, підкаже аналоги. Ціни не дорожчі, ніж у стаціонарній аптеці. Наприклад, я собі замовляла но-шпу — 109 гривень упаковка, корвалмент — 57,90.
У кол-центрі в Києві формують замовлення. Ліки приходять посилкою, ми її привозимо людині. За доставку нічого платити не треба, тільки вартість самих ліків. Розрахунок у пересувному відділенні готівкою, у стаціонарному — можна карткою. Якщо світло є.
— А де глянути каталог з цінами?
— Поки що все через фармацевта, телефоном.
У мене на обслуговуванні є населені пункти, де зовсім немає ніякого зв’язку. Ті, що зовсім близько до кордону: Карпівка, Леонівка, Грем’ячка. У таких селах ми самі беремо замовлення. Потім приїжджаємо на базу і замовляю. Уже є постійні клієнти. Наприклад, у Карповичах бабуся, яка не має навіть телефона. А в неї тиск. Замовляю їй цитрамон, аскофен. Те, що без рецепта, бо їй важко їхати за тим рецептом. Уже писали, що ще з деяких препаратів зняли обмеження, розширили асортимент.
Це дуже зручно, — запевняє Олеся. — Зателефонував, сказав, що потрібно. Послухав, що є. Записали адресу. І все, чекаємо доставки.
— Довго чекаємо?
— Один-два дні. Ліки доїжджають до Новгорода-Сіверського. За послугою «Укрпошта Експрес». А потім до села — залежно від того, як туди їздить машина пересувного відділення. Якщо раз на тиждень, то привеземо через тиждень. Якщо два рази, то швидше.
Люди, наші клієнти з сіл, задоволені. Кажуть, дуже зручно.
— У чому вигода для «Укрпошти»? І ліки без націнки, і доставка безплатна…
— Ми несемо соціальну місію. Це наша послуга, ми самі її надаємо і можемо встановлювати розцінки. Ліки надходять від виробників. Поки що послугу розвиваємо, удосконалюємо, — пояснює Ольга СУМЕНКОВА, територіальна менеджерка Чернігівського регіону «Укрпошти».
З 1 серпня, якщо замовлення менше, ніж 100 гривень, воно буде платне. Згідно тарифів «Укрпошти», замовник ліків платитиме за достатку, як за «Стандарт» або «Експрес» доставку. Але якщо сама посилка понад 100 гривень, за доставку платити не треба.
Послуга на Чернігівщині доступна з березня. Проєкт в першу чергу запущений у прикордонних областях України.
Джерело: Олена ГОБАНОВА. Фото надане поштовим відділенням
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Що Бобику, те й собі: у ветеринарних аптеках люди купують для себе
- «Хочемо аптеку»: жителі села на Чернігівщині пишуть лист у Верховну Раду
- Віддаленими селами Чернігівщини курсуватиме мобільний аптечний пункт
* * *
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":