«Хочемо аптеку»: жителі села на Чернігівщині пишуть лист у Верховну Раду

05 ТРАВНЯ 2024, 11:41

1519

Василь ГОРБЕНКО, ініціатор збору підписів з Дорогинки

Василь ГОРБЕНКО, ініціатор збору підписів з Дорогинки

Валентина Костенко, Ігор Тихончук, Ніна Гірич, Катерина Євтушенко, Олексій Гребінь, Катерина Кубрак, Микола та Надія Кажани — усього 62 людини підписали лист-звернення. Планують надіслати народним депутатам. Просять посприяти відкрити аптеку в селі Дорогинка Ічнянської громади.

— Хочемо аптеку або аптечний кіоск, — каже Василь ГОРБЕНКО, ініціатор збору підписів. — Мешканцям Дорогинки, Андріївки, Бакаївки, Припутнів, Томашівки ніде купити ліки. Треба їхати в Ічню, центр громади. А це зручно не всім.

Володимир БАЛАБАЙ, директор Ічнянського центру первинної медико-санітарної допомоги, якому підпорядкована Дорогинська амбулаторія, погоджується, що це дійсно не дуже зручно.

— Наразі нема механізму, який би дозволяв працювати медичному пункту в амбулаторії, — пояснює Володимир Балабай. — Ліцензії у нас, як у комунального некомерційного підприємства на роздрібну торгівлю медичними засобами, немає. Треба бути тоді комерційним підприємством. Але податки будуть більші — так ми хоч на цьому економимо. Відповідальність за закупку ліків треба комусь брати на себе і треба робити це за власні кошти.

Зі слів Володимира Балабая, відкриттям аптеки мали б зацікавитися підприємці. Але не все так просто.

— Щоб ви розуміли, говорив я не з одним,— каже Володимир Володимирович. — Але в селі, навіть у великому, аптека — це той заклад, який буде працювати тільки тоді, коли люди отримують пенсію. Або в найближчі 2-3 дні після. Тоді у людей є кошти, щоб піти й купити ліки. Та й то не всі. Крапельниці, дорогі препарати — навіть в Ічні вам скажуть: під замовлення.

Володимир Балабай бачить компромісне вирішення у створенні мобільних аптечних пунктів.

— Місяць назад ми подали до місцевої ради, а місцева рада — до військової адміністрації маршрути мобільних аптечних пунктів. Вони можуть бути створені згідно з постановою Кабміну № 809 від 4 серпня 2023 року. У маршрутах ми вказали села, де треба ці аптечні пункти.

Створити мобільні пункти можуть як ФОПи (фізичні особи-підприємці), так і великі аптечні мережі.

— З часом цю нішу хтось займе, — переконаний Володимир Балабай.— Проте робота аптек в населених пунктах, де менше 1000-1200 мешканців — навряд чи буде рентабельна. В Дорогинці живе 571 людина, з них 83 дитини. Поряд Андріївка й Бакаївка. В Андріївці — 298 чоловік. У Бакаївці — 435. Такі ліки, як від тиску, від головного болю, людина купує раз на місяць, раз в 2-3 місяці. Іноді, — повертається до теми менш затребуваних препаратів, — треба возити під замовлення. Але оплачувати оренду приміщення, комунальні, зарплати, платити податки. Про що б ми не говорили, говоритимемо про гроші, які  підприємці точно вміють рахувати.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО. Фото авторки

"Час Чернігівський" писав про таке: Віддаленими селами Чернігівщини курсуватиме мобільний аптечний пункт

Схожі новини

Вісім правнуків, п’ять онуків, троє дітей Ніни Юрченко

15 ГРУДНЯ 2024, 19:00

Доброволець зі Львівщини: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

15 ГРУДНЯ 2024, 18:14

Будинок військового і волонтерки теж підпалили?

15 ГРУДНЯ 2024, 14:29

10 запитань про кашель і як лікуватись

15 ГРУДНЯ 2024, 13:14

Напередодні концерту до Дня ЗСУ: із будинку культури зник димар

15 ГРУДНЯ 2024, 12:22

Підбитий шахед упав у дворі: мати з донькою були за трьома стінами

15 ГРУДНЯ 2024, 11:02

Вiдео

Операції на відкритому серці з 2025 року щотижня робитимуть в обласній лікарні

15 ГРУДНЯ 2024, 09:50

ТОП-переглядів