Лежав у болоті під Курськом, а за два дні ходив у палаці гетьмана України: психологи про відновлення військових

11 ЖОВТНЯ 2024, 19:22

2357

Михуля Юрій

Психологи зібралися з нагоди Дня ментального здоров'я

В громадах Чернігівщини приділяють увагу ментальному здоров’ю дітей, родин загиблих воїнів та захисників, які проходять реабілітацію. Одним з лідерів у цьому є Коропська громада.

Алла Шаповал, керівниця центру соціальних служб Коропської громади

Алла Шаповал, керівниця центру соціальних служб Коропської громади: 

Один з напрямків роботи центру, яким пишаємося, робота з пораненими військовими. Ви бачите на фото ветерана, у нього було поранення у голову, ліва сторона не працювала. Ледь ходить, а вже працює лівою рукою, малюнки гарні зараз, розробляє руку...У мене в голові слова 29-річного Ігоря. Він сказав: «Я не розумію, що відбувається. Два дні тому я лежав у болоті під Курськом, втратив двох побратимів, молодших за мене, а сьогодні ходжу по палацу останнього гетьмана України. Це нереально". Ми чули десятки слів подяки. Це моменти, заради яких варто жити.

Олександр Панченко - керівник психологічної служби державної служби з надзвичайних ситуацій на Чернігівщині. Його задача допомагати не тільки колегам-рятувальникам, яким доводиться часто бачити жахи війни, а також цивільним, які пережили горе. До кожного треба знайти правильний підхід.   

Олександр Панченко, керівник психологічної служби ГУ ДСНС в Чернігівській області

Олександр Панченко, керівник психологічної служби ГУ ДСНС в Чернігівській області:

Ми діємо по алгоритмам. Дивимося: чи потрібна допомога. Якщо так, то як людина поводить себе. Тихенько підходимо, намагаємося спілкуватися. Розуміємо, що страх і горе бувають у моменти втрат. Багато зараз ситуацій з втратами мирного населення і військових.

Психологи кажуть, під час війни до 80% українців потребують послуг у сфері психічного здоров’я і психосоцальної підтримки. Ігнорувати проблеми і залишатися наодинці людині небезпечно.  

Інна Чистенко, психолог

Інна Чистенко, практичний психолог:

Ментальне здоровя - це тема, яка торкаєтсья кожного. Хтось ігнорує, у когось - не на часі. Насправді, ціна нероблення - здоров’я, економіка , погіршення якості життя. І коли говоримо про ментальне здоров’я - це поняття щастя, благополуччя, якою є реальність, можливість відновлюватися після випробувань, самореалізація, корисність соціуму.

Жанна Шерстюк, заступниця начальника Чернігівської ОВА

Жанна Шерстюк, заступниця начальника Чернігівської ОВА

Ми на початку шляху. Довго доведеться вибудовувати систему, щоб задовольнила зростаючу потребу. Процес пішов. Є інтузіасти, провідники. Хочу, щоб ми стали джерелом стійкості один для одного.

Наразі в Україні і області діє програма ментального здоровя «Ти як?», мета якої надати якісні послуги психосоціальної підтримки і розвивати культуру піклування про ментальне здоров’я українців.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: Неподалік чернігівського кордону ЗСУ влучили в арсенал головного ракетно-артилерійського управління окупантів

Схожі новини

Ідеальний вибір для активного способу життя

23 СІЧНЯ 2025, 11:44

Режим Лукашенка засудив чернігівця за шпигунство

23 СІЧНЯ 2025, 11:07

У дрова: в Чернігівському районі нетвереза жінка влаштувала ДТП

23 СІЧНЯ 2025, 10:43

На Чернігівщині чоловік загинув під колесами потяга

23 СІЧНЯ 2025, 09:39

Ворог завдав ракетного удару по Чернігівщині: військові розповіли подробиці

23 СІЧНЯ 2025, 09:19

Чернігівець став Заслуженим донором України

23 СІЧНЯ 2025, 09:11

Дрони та КАБи: ворог обстріляв дві прикордонні громади Чернігівщини

23 СІЧНЯ 2025, 08:29

ТОП-переглядів