Легка промисловість за вимогами ЄС: у Чернігові радились як працювати без шкоди довкіллю

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 12:28

1565

Переробка текстильних відходів є надзвичайно важливою для підприємств легкої промисловості, яких на Чернігівщині немало. До того ж, екологічність виробництва, яка має включати в себе переробку, необхідна для налагодження зв’язків бізнесу з країнами Євросоюзу.

У Чернігові провели презентацію екологічного проекту для легкої промисловості

Щоб вирішити цю проблему, в Чернігові 28 лютого відбулась презентація відповідного проєкту. Співпрацю чернігівським підприємцям запропонувала компанія «K.Tex».

 

"Це світова проблема, це потрібно вирішувати. Поступово ЄС на законодавчому плані регулює, що потрібно робили. Україна не стоїть осторонь, Україна йде шляхом євроінтеграції і буде зобов’язана до виконання цих всіх директив, настанов. І у нас є трохи часу, щоб налагодити цей процес, створити інфраструктуру, проінформувати всіх учасників процесу, в даному випадку ми говоримо саме про швейну галузь", - розповіла Тетяна Пушкарьова, менеджерка проекту з переробки текстильних відходів, ТОВ "К.ТEХ".

Тетяна Пушкарьова, менеджерка проекту з переробки текстильних відходів, ТОВ "К.ТEХ"

Наразі тривають консультації з безпосередніми виробниками щодо того, які саме відходи і в яких об’ємах мають виробництва. Переробка текстильних відходів є актуальною проблемою для України вже не перший рік, кажуть спеціалісти.

З переробкою текстильних відходів в Україні ситуація страшна вже понад 20 років. Тому що це не сьогодення. Це не сьогодні сталося.

"Питання не переробки текстильних відходів, це законодавчо є. Як воно на практиці реалізується – питання. Немає у нас достеменної інформації, де і як воно переробляється. Ми знаємо, що все-таки все одно у нас воно йде як сміття", - вважає Тетяна Ізовіт, президент-голова правління асоціації "УКРЛЕГПРОМ".

вважає Тетяна Ізовіт, президент-голова правління асоціації "УКРЛЕГПРОМ"

Чернігівські підприємці підтверджують: проблема переробки відходів вкрай актуальна.

"Якщо казати про швейну фабрику «Елегант», то це головне питання для нашого підприємства, бо ми працюємо 100% з ЄС і замовниками з ЄС. І питання екології, питання соціальної відповідальності, куди входить і частина екологічного питання, це дуже актуально. І якщо ми не будемо прагнути і думати у цьому напрямку, у нас не буде майбутнього", каже Наталія Романовська, директорка ПРАТ "Чернігівська швейна фабрика "ЕЛЕГАНТ".

Наталія Романовська, директорка ПРАТ "Чернігівська швейна фабрика "ЕЛЕГАНТ"

Представники проєкту з переробки текстильних відходів і зацікавлені підприємці відвідали кілька чернігівських фабрик, які спеціалізуються на виробництві одягу та взуття, де змогли на власні очі побачити процес виготовлення відповідних товарів.

Якщо підприємцям вдасться налагодити переробку відходів, це дозволить, зокрема, повторно використовувати тканини та інші залишки матеріалів, які наразі здебільшого просто викидають на звалище, а також – створити нові виробничі лінії і дати людям робочі місця.

"Час Чернігівський" писав про таке: Опанувала нову професію на «Елеганті» і мріє повернутися додому: історія переселенки з Херсонщини

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів