Микола ЛЯХ із Мени продає дрова. Рубані — вільха, береза — 12-13 тисяч гривень за машину. Сосна — на тисячу дешевше. Ціни, порівняно з минулим роком, зросли. У середньому на тисячу. Але для тих, хто хоче дешевше, є альтернатива.
— Усі просять хороші і дешевше, — каже про побажання покупців Микола Лях. — Пропоную дрова з розібраних хат і сараїв. Дошки, балки, бруси. Вісім тисяч гривень за машину. У мою вміщається близько восьми складометрів.
У розборі різне дерево. Різної товщини. Але топити можна. Із мінусів — більше пилу. Десь фарбоване або крейда якась. Можуть попадатися гвіздки. Та головне, щоб сухі й не трухлі були.
— Багато хат, сараїв розбирають?
— Вистачає. Села пустіють. А воно стоїть. У багатьох будинки неоформлені. Завтра прийдуть, заберуть. За дворищем треба доглядати. Якщо бабуся живе одна, не тримає хазяйства. Продала сарай на розбирання. Щоб не пропало. Ще й копійку можна заробити.
Бачив, Меною їздять машини з маленькими причепами. Десь на півтора кубометра. І «Газелями» дрова возять. Ціна у всіх однакова. І на базарі бачив: машини навантажені стоять. Кубометр рубаних — тисяча гривень.
Покупці запитують: «Чому дорого?» Наш заробіток не змінився. Ціна на паливо піднялася.
— Торгуватися можна?
— Можна. Та дивлячись, куди везти дрова. Яка відстань. За доставку теж треба платити. Якщо по місту, близько, то нічого не беру. Є такі дороги, що ні за які гроші не хочуть їхати. До Макошиного. Але туди хоч в об’їзд можна добратися. До Блистови дорога побита. Пощастило, що в лісі живуть.
Пік сезону вже пройшов, — підсумовує цьогорічну заготівлю. — Дрова заховали. Сохнуть.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ
"Час Чернігвський" писав про таке:
- У селищі порахували економію від переведення лікарні на дровʼяне опалення
- Сільчани із прикордоння Чернігівщини можуть отримати 500 доларів на дрова
- На Чернігівщині почали активно купувати дрова. Почім продають
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":