Дмитро завершує навчання в «Чернігівській політехніці». Працює над дипломною роботою. Каже, вчитися через війну непросто, але намагається отримати максимальні знання. Вже зараз випусники насамперед технічних спеціальностей «політеху» затребувані на ринку праці.
Дмитро, студент:
Варіантіів багато. Де саме я ще вирішую. Варанти є і це дає велику різноманітність у виборі професії. Навчання було класне. Попри війну мали змогу навчатися і отримувати зання, як це можливо. Ці знання допоможуть і надалі. Спеціальність називається - електротехніка і електромеханіка. Шукав подібну спеціальність пов’язану з цією сферою і знайшов, що хотів.
В «Чернігівській політехніці» готуються до старту вступної кампанїі. Початок з 19 липня. Особливих змін цього року не відбулося. В університеті сподіваються, що якомога більше випускників шкіл залишиться навчатися в Чернігові. Обрати є з чого. Радять абітурентам звернути увагу на не дуже популярні спеціальності, проте на які зараз є великий попит у роботодавців.
Андрій Ярошенко, відповідальний секретар приймальної комісії НУ «Чернігівська політехніка»:
Найпопулярнішими є спеціальності, які міністерство називає кон’юнктурними – це право психологія, ІТ, програмне забезпечення, кібербезпека. Сюди найбільший наплив. Нажаль зараз не користуються популярністю ці спеціальності, фахівці яких потрібні країні, це фахівці з електроніки, електрики, машинобудування. Багато запитів від роботодавців машинобудівних - конструкторів, технологів.
"Чернігівська політехніка" днями успішно пройшла наукову атестацію за суспільним напрямом. В університеті впевнені також і у вдалій науковій атестації за інженерно-технологічним напрямком, що дасть змогу впевнено дивитися у майбутнє.
Анатолій Приступа, проректор з наукової роботи НУ «Чернігівська політехніка»:
Та концепція, яка є в міністрестіві полягає в тому, що університети мають більше заробляти грошей науковими дослідженнями. Змінюються підходи з фінасування ЗВО. Базове фінансування з 26 року буде здійснюватися в тому числі і за результатами наукової атестації. Це дозвляє нам сподіватися на фінансування напрямку на наступні 5 років. В цей час проходить експертиза за технологічним напрямком. Сподіваємося пройти атестацію і отримати не гірші показники.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: «Чернігівській політехніці» - 65 років: яке значення університет має для Чернігівщини