Коти проти кротів: як на Чернігівщині відлякують тварин із грядок

12 ЛИПНЯ 2023, 19:37

1813

Коти проти кротів: як на Чернігівщині відлякують тварин із грядок

Раїса Ремез тримає Рижика

Позбутися кротів, які завелися біля хати, родині Раїси та Анатолія Ремез допомагають... коти. Вони не тільки їх виловлюють, а й приносять господарям. Мовляв, дивіться, які ми мисливці.

— З кротами борюся. Що тільки не робив. Хімію всяку розкладав, запихав у нори димові хлопушки. Років п’ять тому почитав, що оселедець точно допоможе. Купив з десяток, відрізав голови, запхав у нори. Рили потім ще більше, — посміхається 66-річний Анатолій РЕМЕЗ з Козельця. Працює столяром-теслярем у ТОВ «Веселі бобри». — Допоки не стали гуляти в саду і на городі коти. Три роки тому першою з’явилася сусідська кішка. Майже кожного ранку приносила нам на ганок по кроту. Але довго не прожила, збила насмерть машина. Живемо біля траси.

Якось від­разу після того до мене прибивається маленьке ко­шеня. Назвали Рижиком.  Спочатку я його проганяв, бо маю вже дорослих кішку Лізу і кота Тимошу. Але він не поспішав наш двір покидати. А згодом став, як і кішка, приносити і складати кротів то на порозі дому, то на межі городу. Хизується перед нами своєю здобиччю. Один-два кроти за раз спіймати і принести — для нього не проблема. Якось і чотири за день притягнув. Великі, вгодовані, сантиметрів по 12 десь.

Коти кротів не їдять. Іноді спостерігаю, як Рижик ловить. Сидить, сочить. Коли кріт іде під верхом землі смугою, хапає зубами. Може погратися, як з мишкою. Часто буває, що кріт втікає. Заривається в землю секундою.

Городу маю соток вісім, ще й саду соток чотири. Кротів тьма. Тільки Рижик і виловлює. У саду в цьому році не бачив жодного. У помідорах, моркві, капусті ще сидять. Проривають землю під ними і все, рослина пропала.

— Користь від кротів теж є. Вони відмінно розпушують землю, забезпечують доступ кисню до рослин і харчуються комахами. Звичайно, і  шкодять, грядку переривають. Препаратів для відлякування кротів чимало. Можна купити в будь-якому магазині для саду та городу, — каже Алла РЕДЬКА, директорка «Козелецького фахового коледжу ветеринарної медицини». — Але я проти хімії й ультразвуків. Усе це впливає не тільки на кротів, а й на домашніх тварин, і на людину також. Треба все ж таки старатися побороти кротів народними засобами та заводити більше домашніх улюбленців

Якщо вам не хочеться, щоб на вашій ділянці господарював кріт, скористайтеся порадами Алли Редьки:

Горох. Кроти сліпі, але мають дуже хороший нюх, тому деякі запахи для них нестерпні. Беремо сухий жовтий горох, заливаємо дев’ятивідсотковим оцтом. Залишаємо на добу набухнути. Розрити і покласти в нори. Кроти тікають з грядок.

Квіти і рослини. Садіть нарциси, чорнобривці, рябчики або цибулю — запах цих рослин неприємний кротам.

Шумовідлякувачі. Різких та гучних звуків кріт не любить з тієї ж причини, що й запахів, адже має добре розвинений слух. Можна змайструвати шумовідлякувачі з підручних засобів. Палку або металевий прут встромити в ямку. Одягнути наверх пластикову пляшку, яку вздовж розрізати і зробити наче віконечка. Від вітру вона буде крутитися та шарудіти, відлякувати кротів.

Котик або песик. Це чудовий метод боротьби з кротами, але не всі тварини виловлюють сліпого шкідника. Колега бідкалася, що кротів вистачає на городі. Аж поки не привезли в село на відпочинок породисту кицю. Якось побачила, як вона вийшла на город і наклала купку в нірку. Поки кицька була в селі, кроти не турбували.

В іншої колеги, коли в дворі з’явилася кавказька вівчарка вагою кілограмів 80 точно, кроти теж зійшли з двору, хоча не могла з ними справитися декілька років. Кроти не люблять, коли шумно і постійно відчувається вібрація від бігу тварин.

Від редакції. Існує поширене переконання, що кроти нищать врожай. Це не так. Вони навпаки, харчуються комахами і іншими шкідниками. Тому краще відлякувати кротів із ділянки, а не вбивати цих тварин. 

 

Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО

Схожі новини

«Дерибанили як могли». У Чернігові розікрали гуманітарку?

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:48

Фото

На Чернігівщині виростили квіти для перемоги ЗСУ

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:03

Фото

Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:30

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

ТОП-переглядів