Патріотичні велопробіги, різноманітні акції та майстер-класи — звичний графік роботи для молодіжного центру «КУБ», що в Корюківці. З початком повномасштабного вторгнення активна молодь Корюківщини ще більше згуртувалася: не було розподілу на громадські організації, була єдина команда.
«У нас два напрямки роботи: допомога військовим та допомога цивільним. Щодо підтримки цивільних, виникало безліч ініціатив. Ще до початку вторгнення, коли в громаді вже був ажіотаж навколо продуктів харчування, ми вирішили сформувати такий собі запас. І не прогадали», — розповідає керівник центру Володимир Онищук.
Володимир Онищук
Згодом, молодь створила спеціальний чат в Телеграмі і збирала реальні потреби мешканців громади.
«Потім у нас з’явилася опція «постояти в черзі». Люди похилого віку, молоді чи багатодітні мами не могли тривалий час стояти в черзі біля аптеки чи магазину, це на себе взяли волонтери», — пояснює Володимир Онищук.
Через деякий час з’явилася потреба збирати та координувати інформацію щодо того, хто може прийняти переселенців. І це завдання на себе теж взяв КУБ.
Чимало волонтерів потім стали до лав ЗСУ. Решта — повертаються до довоєнних завдань та продовжують роботу з актуальних напрямків.
Іван Ващенко
«Молодіжні громадські організації Корюківщини спільно з міським головою Ратаном Ахмедовим від часу вторгнення відразу перейшли на військові рейки. На базі молодіжного центру «КУБ» працював штаб руху спротиву. Після вигнання ворожих військ з області, КУБ вийшов з підпілля і став хабом, де акумулюється вся гуманітарна допомога», — розповідає голова Корюківської районної військової адміністрації Іван Ващенко.
Ще один важливий напрям роботи КУБу — реабілітація самих же волонтерів.
«До повномасштабного вторгнення ми збирали громадські організації на різноманітні тренінги, зараз розуміємо, що всі активісти стали волонтерами і потребують хоч невеликого перезавантаження», — каже Володимир Онищук.
Його думку підтримало чимало громадських організацій з усієї області. Серед них і керівниця ГО «Агенція міських ініціатив» Тетяна Романова.
Тетяна Романова
«Більшість волонтерів-друзів, яких я знаю, з 24го і до сьогодні майже не мають вихідних. Вони працюють на Перемогу кожного дня. Більше того деякі з них навіть не можуть собі дозволити зробити вихідний. Кажуть, типу як я можу, в країні війна і я хоч годину часу в день просто зобов'язаний зробити щось, що буде приближувати нас до Перемоги. Тому саме волонтерам сьогодні потрібна допомога в організації перезавантаження, в маленькому відпочинку. А коли цей відпочинок відбувається у колі таких же однодумців, таких же навіжених і невиправних трудоголіків, то це приносить додаткові позитивні ефекти. Заходи які ініціює КУБ надважливі і особливо сьогодні. Бо ми всі горимо, але головне не згоріти», — акцентує волонтерка.
Корюківський КУБ — яскраве свідчення того, що активне громадянське суспільство, активна молодіжна спільнота є важливою складовою цивілізованого суспільства.
* * *
Шановні підписники, якщо Вам сподобався матеріал, або навпаки - виникли запитання, ви можете долучитися до формування якісного інформаційного простору Чернігівщини. Для цього просимо Вас пройти невеличке опитування за посиланням.
Читати також: Вдарили ракетою: ліцей у Михайло-Коцюбинському дивом не став братською могилою для 100 дорослих і дітей
* * *
Проект реалізується за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій в рамках програми «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом