Коропська громада: бомбосховища, нестача лікарів, відновлення бізнесу

19 СЕРПНЯ 2022, 10:04

1337

Під час візиту голови Чернігівської ОВА В'ячеслава Чауса до Коропської громади відбулась інспекція уількох об'єктів укриття в комунальних закладах. Яку оцінку безпековій ситуації в громаді дав В'ячеслав Чаус - дивіться у нашому відео або читайте текстові версію.

16 серпня відбулась робоча поїздка голови обласної військової адміністрації Вячеслава Чауса до Коропської громади. Короп - старовинне місто, доволі віддалене від Чернігова. Зараз тут відновлюється життя після навали рашистів: поновив роботу бізнес, працюють лікарні, у комунальних закладах обладнують бомбосховища.

"Бомбосховище зараз підготовлене, і ми в очікуванні дітей. Тобто ми готові, в разі чого - ми можемо бути в бомбосховищі", - каже Олена Лагошна, директор комунального закладу "Чернігівський ліцей", село Черешеньки.

Втім, як саме і в якій формі почнеться навчальний рік - поки не відомо, з цим визначаться пізніше, а рішення прийматимуть разом із батьками.

"Будемо визначатись остаточно 26-27 серпня. Це коли будуть педагогічні ради. Вони можуть бути і раніше. Приймають педагогічні ради згідно Закону "Про загальну середню освіту", але обовязково - разом із батьками. Це головне. Безпекова ситуація - найголовніше. Допоки не буде створене безпечне середовище: укриття, маршрути дітей, якщо тривога, якщо самий мінімальний буде ризик, що не буде безпечних умов, то офлайн діти навчатись не будуть", - коментує Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки Чернігівської ОВА.

Питання укриттів дуже актуальне в усій Чернігівській області. За словами пана Конопацького, лише 68% закладів середньої освіти забезпечені бомбосховищами. Втім, у Коропі є школи, які вже встигли обладнати укриття майже повністю. Проблема лише в тому, що дуже довго ці приміщення використовувались як підвал - їх потрібно привести до ладу.

"Акцентували увагу на тому, щоб створити сучасні укриття для дітей, щоб це укриття було безпечне, кращі були умови і ми надали ці умови нашим дітям, щоб і батьки, пускаючи дітей до школи, були впевнені, що з дітьми буде все добре", - каже Людмила Назаренко, директор Коропської ЗОШ ім.Т.Г.Шевченка.

Так само гостро проблема укриттів стоїть для лікарень, адже їм потрібно не тільки забезпечити надійне сховище, але й у разі небезпеки швидко перемістити туди пацієнтів, у тому числі - лежачих, для цього потрібен ліфт. Також бомбосховище в лікарні наразі потребує й інших доробок, хоча його загальний стан - задовільний.

"Укриття у відносно задовільному стані, потребує деяких доробок: ліфта допрацювати, вентиляцію, туалети доробити. Але в принципі придатне для тимчасового перебування пацієнтів", - каже Володимир Матусяк, директор Коропської центральної лікарні.

Втім, найбільша проблема лікарні не в укритті, а в людях - дуже не вистачає спеціалістів.

"Лікарня найбільше потребує лікарів. Основне - це терапевти, яких нам дуже не вистачає", - визнає Володимир Матусяк.

У Коропській громаді відновлює роботу і бізнес. Так, тут працює лісгосп, який поставляє продукцію в Одесу, Черкаси і навіть за кордон, у Молдову. Підприємство прибуткове - за останнє півріччя отримало один мільйон двісті тисяч прибутку. Але і тут є проблемні питання.

 

"Діло в тому, що у нас 12 травня пройшов буревій і в нас поваляло лісу площею більше одного гектара. Але щоб їх спиляти потрібна оцінка впливу на довкілля. Оцінка впливу на довкілля коштує 600 тисяч гривень. Ну, нема резону нам робить, воно буде валяться, буде трухнуть і гнисти", - розповів Віктор Мальцев, директор Коропського агролісгоспу.

У Коропі В`ячеслав Чаус від імені обласної адміністрації продарував представникам Коропської, Новгород-Сіверської та Семенівської громад кілька десятків велосипедів і два генератори, а Понорницькій громаді - сонячну електростанцію, а ще поспілкувався з місцевими жителями. Коропський селищний голова, як і багато жителів громади, каже - головне питання - це безпека.

"На першому плані питання безпеки. Це освітні заклади, безпека дітей перш за все і персоналу, медичні заклади. Ми показали, що вже зробили, нам вказали на ті недопрацювання, які ми повинні зробить і які ми найближчим часом спільно зробимо", - каже Володимир Куніцин, Коропський селищний голова.

Загалом же в Коропі ситуація краща у порівнянні з багатьма іншими громадами області, каже пан Куніцин.

"Я б не став свої проблеми зараз попереду іншим проблем, бо є багато громад, де була пряма військова агресія, вони в значно гіршому стані. Проблеми загальні: десь не виконуємо бюджет, але у нас є резерви. Проблеми як проблеми. Головне, щоб ми були живі й здорові, а всі ці проблеми вирішуються", - наголошує Володимир Куніцин.

В`ячеслав Чаус за результатами візиту каже: приємно здивований станом об`єктів укриття. Але ще є над чим працювати.

"Такі візити вже традиційні, я поставив на меті відвідати кожну громаду протягом найближчого часу. Дуже багато ми змогли відвідати до активних військових дій, але кілька громад залишилось, де ми не побули спільно з командою. Сьогодні звертали увагу на безпекові питання. Це в першу чергу об`єкти укриття як в закладах освіти, так і в закладах охорони здоров`я. Приємно вражений станом об`єктів укриття і в лікарні, і в школі, і в ліцеї Черешинському. Так, вони не ідеальні і там багато що треба зробити, але вони в задовільному стані і вже зараз можуть бути використані, якщо буде така необхідність, якщо треба буде вживати заходів безпеки", - прокоментував В'ячеслав Чаус, голова Чернігівської ОВА.

Такі візити дозволяють налагодити комунікацію між обласною владою та громадами, а також спільно вирішити нагальні питання, яких наразі вистачає.

Читати також: Є укриття: у  Носівській громаді більшість учнів зможуть піти навчатися у школи з 1 вересня

Схожі новини

По чім на місцевому ринку Чернігівщини бройлери, качки і курчата

18 КВІТНЯ 2024, 19:23

Група «Прозорість і підзвітність» посилить контроль за закупівлями

18 КВІТНЯ 2024, 18:07

Фото

Чернігівка відкрила кондитерську у Лондоні

18 КВІТНЯ 2024, 17:13

У Ніжині відкриють магазин Епіцентр формату Express

18 КВІТНЯ 2024, 16:13

Носівка у жалобі за загиблою поліціянткою Аліною Миколаєць

18 КВІТНЯ 2024, 15:08

Загинув на плацдармі біля Кринок: рідні просять за петицію щодо звання Героя

18 КВІТНЯ 2024, 14:09

Троє чеченських військовослужбовців дістали поранення під час обстрілу Брянщини

18 КВІТНЯ 2024, 13:51

ТОП-переглядів