"Час Чернігівський" повідомляв про резонансну справу щодо схему з «освоєння» бюджетних коштів на закупівлі продуктів харчування для навчальних закладів. Відповідні дані оприлюднила прес-служба Держаудитслужби.
Як з’ясували аудитори, учасники оборудки заробляли на різниці занижених та завищених закупівельних цін.
Так, Управління освіти оголошувало тендер на закупівлю послуг з харчування для дітей з такими умовами, щоб його вигравало лише підконтрольне міськраді КП «Шкільне».
Читати про це тут: У Чернігові чиновники наживались на шкільному харчуванні: аудитори розкрили масштаби оборудки
Після перемоги комунальне підприємство без жодних торгів підписувало прямі договори з приватними постачальниками, які, що виявилося під час заходу контролю, були пов’язані з директором цього підприємства.
Спочатку вартість договорів визначалася з урахуванням умов, встановлених вимогами тендерної документації Управління освіти. Однак, після укладання їхня вартість могла зростати у декілька разів шляхом підписання додаткових угод. Наприклад, один із договорів, укладений з постачальником, з початкової суми в 712 тис грн зріс до 3,85 млн грн.
Зростання вартості договорів призводило до того, що у КП «Шкільне» виникала серйозна заборгованість перед постачальниками. Ті, своєю чергою, зверталися до Господарського суду Чернігівської області з позовами про примусове стягнення заборгованості. З чим в суді комунальне підприємство погоджувалося.
Водночас, для того, щоб розрахуватися з кредиторами за переплачене постачання товарів, КП «Шкільне» зверталося до Чернігівської міської ради про виділення коштів «на придбання основних засобів» для забезпечення свого функціонування. Виконком міськради ухвалив таке рішення і перерахував гроші на збільшення статутного капіталу КП.
Наприклад, у кінці 2022 сума додаткових вливань у комунальне підприємство становила 7,5 млн грн. Цікаво, що вона практично дорівнювала сумі заборгованості перед постачальниками, які подали до суду, – 7 млн грн. Як встановили фахівці Держаудитслужби, саме ці кошти і пішли на її погашення, а не на закупівлю необхідного обладнання, зауважують аудитори.
За роботу керівника КП... преміювали
За даними офіційного сайту Чернігівської міської ради, керівник комунального підприємства "Шкільне - Віталій Лосєв. "Час Чернігівський" зʼясував, що цього чиновникам як мінімум двічі преміювали протягом 2024 року. Розпорядження про премії підписував тодішній секретар міської ради Олександр Ломако.
Так, у липні 2024 року Ломако преміював Лосєва на два місячні оклади.
Як видно з документів, секретар преміював Лосєва для "підвищення стимулюючолі ролі премії про виконанні робочих планів і завдань".
У жовтні 2024 року Ломако преміював Лосєва повторно.
"Час Чернігівський" писав про таке: