Історії погорільців Новобілоуської громади: хто і як їм допомагає

09 СЕРПНЯ 2022, 06:14

2459

У Кошівці, що поблизу Чернігова, рашисти зруйнували один будинок на самому краю села. Його господарка Ольга Миколаївна показує, що всередині все згоріло і зруйновано. Під час обстрілу жінка чоловік та син були вдома, але вціліли.

"Тріск. Сюди зайшли і побачили: криша провалена, стеля, підлога... і діра в будинку, і сильна задимленість", - згадує Ольга Миколаївна, жителька Кошівки.

Родина вже самостійно відновила покрівлю. Хоче до зими зробити кухню та одну кімнату, щоб було де жити. Допомагають односельці. Привозять будматеріали надані державою. Але для повного відновлення потрібно ще дуже багато.  

"Чим можуть допомагають,і на цьому спасибі", - каже Ольга Миколаївна.

Марина з Нового Білоусу залишилася сама з сином. Чоловік загинув у власному будинку, куди потрапив ворожий снаряд.

"Він пішов заряжать бензогенератор і зайшов на 5 хвилин у хату, було попадання. Його привалило. Його витягли відвезли в лікарню в той день і помер", - розповідає Марина, жителька Нового Білоусу.

Родині вже надали частину будматеріалів для відновлення будинку. Це допомога від держави. Матеріали поступово підвозять. Цього вистачить, аби дати старт будівельним роботам. Але платити будівельникам за роботу Марина не в змозі, бо немає коштів. Тому була б рада підтримці від волонтерів.

"Якби чоловік був живий, ми б справилися самі. А так я сама з дитиною справитися складно. Хочу почати будівництво. Дізнавалася, ціна покласти газоблок - 900 гривень куб. Буду шукати, де дешевше, може хто допоможе. Десь треба зимувати з дитиною", - каже Марина.

Громада не в силах самостійно відновити житло людей, адже збитки сягають сотень мільйонів гривень. Тому будь –яка підтримка від держави зараз дуже важлива. Перш за все будматеріали надають тим родинам, які постраждали від війни найбільше.

"Зараз іде допомога від Чернігівської ОВА. Ми на складі отримуємо будматеріали. Цього вистачає, щоб точково вирішувати питання. Беремося за тих людей, які не відновилися, які отримали втрати, які найбільше постраждали, втратили рідних, багатодітні, де без чоловіків залишилися, які пішли воювати. Робимо кроки сюди", - розповідає Дмитро Федоров, голова громади.

Читати також: Мрії здійснюються, якщо в них вірити: для родини з Киїнки будують нову оселю

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Схожі новини

Вiдео

"Відлік життя людини йде на хвилини", - рятувальник про порятунок людей на завалах

22 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

«Хто, якщо не я?» - казав молодий захисник: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

22 ЛИСТОПАДА 2024, 18:12

На Чернігівщині 21 ветеран війни придбав житло - допомогла держава

22 ЛИСТОПАДА 2024, 17:37

Спецтема

Плече допомоги: чим та як допомагають закордонні партнери освіті Чернігівщини?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Класична схема: чернігівця обдурили, видаючи себе за працівників банку

22 ЛИСТОПАДА 2024, 14:29

«Хата на фундаменті тричі піднялася й опустилася»: громада придбала житло для ВПО

22 ЛИСТОПАДА 2024, 14:15

93-річна бабуся почала волонтерити. Тривожиться за воїнів

22 ЛИСТОПАДА 2024, 13:36

ТОП-переглядів