Ірина Чорна вивозить покинутих тварин з «гарячої точки» - Гремʼяча: «Деякі взагалі перед від'їздом їх вбивали, вішали»

Лис 09, 17:04

2989

Ірина Чорна вивозить покинутих тварин з «гарячої точки» - Гремʼяча: «Деякі взагалі перед від'їздом їх вбивали, вішали»

Ірина Чорна вивозить покинутих тварин з «гарячої точки» - Гремʼяча: «Деякі взагалі перед від'їздом їх вбивали, вішали»

Соцмережі у жовтні «підірвав» пост чернігівки Ірини Чорної, яка повідомила, що їздить у небезпечне прикордоння області за кілометр від рф, де щодня обстріли, щоб врятувати покинутих там тварин.

Лишають тварин на ланцюгах...

Ірина Чорна звернулася до користувачів і повідомила, що у прикордонних селах Грем'яч і Мурав'ї люди виїхали, але позалишали на ланцюгах своїх тварин.

«Ви хоч розумієте якою страшною смертю вони помирали????🤬Вони такі самі створіння як і ви, так само відчувають біль, голод, холод і зраду… Я розумію все, як страшно, як боляче залишати свою домівку, але тікавши, ви позалишали своїх тварин на голодну смерть… Більшість з вас  виїхала по сусідніх селах ...Чому не можно було забрати з собою?…Наші військові, які захищають країну, живуть в страшних умовах, але рятують тварин, таких же покинутих …».

Пост став вірусним - його поширили понад 1100 разів, а Ірина - відомою. Згодом, жінка повідомила - вона їздить у Гремʼяч годувати чотирилапих безхатьок. Поспілкуватися «Часу Чернігівському» з зооволонтеркою теж довелося буквально у русі - у месенджері Ірина відповіла на наші запитання.

Ірина Чорна рятує покинутих тварин із прикордоння

Ірина Чорна рятує покинутих тварин із прикордоння

Ірина Чорна, яка в Чернігові є знаним грумером, зізнається: все життя любила тварин. Так повелося ще з дитинства, канікули вона проводила у бабусі у селі Гремʼяч. Але перша ж історія зі врятованим песиком, на жаль, мала сумний фінал.

«Порятунок тварин почався з далекого дитинства років 5, коли ми з мамою були на прогулянці, і я почула страшний виск з смітника, полізла туди і знайшла пакет з водою і втопленими цуценятами, але одно з них вилізло на трупи інших і вижило, я його принесла додому, ми тоді жили в общазі і разом з сусідами його годували з шприца, виріс великий доберман, його віддали в село і там нелюди застрелили за те, що граючись порвав білизну, яка сохла на вулиці», - розповіла Ірина.

Її найбільшою мрією була собака і коли це справдилося - щастю не було меж. Нині песику 14 років, є у «хазяйстві» Ірини ще одна собака і кіт.

Як почалася повномасштабна війна - жінка зібрала довкола себе своїх тварин. Говорить, що ні на секунду не було думки когось залишити.

«Грем'яч - це для мене рідне, але я ніколи не могла подумати, що там живуть такі нелюди… дуже багато людей виїжджають з села так як воно знаходиться на кордоні і страждає від постійних страшних обстрілів(( Нелюди їдуть, а тварин своїх залишають, деякі взагалі перед від'їздом вбивали, вішали», - каже Ірина.

Дуже багато тварин бігає напівпорожнім селом, вони страшенно голодні, як скелети. Чимало власників виїхали в сусідні села за 20-30 км від Грем'яча, однак своїх тварин залишили.

Ірина Чорна рятує покинутих тварин із прикордоння

Скільки вже врятовано

Нині вдалося врятувати 10 тварин: 2 собаки і 8 котів. Собакам знайшлися нові господарі, одне кошеня теж забрали в сім'ю, решту - на перетримку волонтери до пошуку нових родин. Всіх тварин обов’язково стерилізують.

«В Грем'яч їзжу не дуже часто, раз на 2-3 місяці. Дуже вдячна людям яким мені допомогли і допомагають фінансово закупити корма, вдячна людям, які ще не виїхали з села і погодились годувати тварин. Ситуація там дуже важка....тварин багато, бажаючих годувати мало....тварини налякані від обстрілів і зневірені ....бояться підходити», - говорить волонтерка.

Ірина Чорна рятує покинутих тварин із прикордоння

Складність відвідин Гремʼяча не лише у небезпеці, також там дуже поганий звʼязок, окупанти розбили вишку мобільного звʼязку, а отже, в разі чого і звернутися по допомогу неможливо. Ірина планує вивезти якомога більше тварин, але їм потрібні нові родини, або перетримка до пошуку нових родин. Нині з цим дуже складно.

«Я буду їхати знову і вивозити, якщо знайду кому.....буду знову везти корма. Викладати свої дії на свою сторінку в фейсбук», - коментує Ірина.

Врятоване кошеня із прикордоння Чернігівщини, яке знайшло доміку

Врятоване кошеня із прикордоння Чернігівщини, яке знайшло доміку

Всім, хто хоче підтримати поклик Ірини - публікуємо її картку - 5168 7450 1874 9314.

Джерелочернігівка Ірина Чорна у Фейсбуці

"Час Чернігівський" писав про порятунок тварин:  

Схожі новини

Фото

Повстала з руїн: на Чернігівщині відновили козацьку церкву

Гру 05, 13:11

Полишив Шрі-Ланку заради захисту Чернігова: помер від ускладнень після поранення оборонець Дмитро Єршов

Гру 05, 12:18

Ганні Тихоновській видалили селезінку із нагноєнням: «Боліло вже так, що... не можу розказати".

Гру 05, 11:04

На Чернігівщині подешевшав торфобрикет

Гру 05, 09:45

Російська ДРГ вбила військового-лісівника на прикордонні Чернігівщині

Гру 05, 07:32

Здоровенька дівчинка з Ічні народилася дорогою до пологового у швидкій

Гру 04, 20:24

На Чернігівщині поховали 29-річного бійця, який загинув на Луганщині

Гру 04, 17:20

ТОП-переглядів