І віце-міс України чернігівка-волонтерка Вікторія Апанасенко: “Щодня мені росіяни надсилали погрози смерті - просто за те, що говорю правду про війну”

27 ТРАВНЯ 2022, 12:27

3475

І віце-міс України чернігівка-волонтерка Вікторія Апанасенко: “Щодня мені росіяни надсилали погрози смерті - просто за те, що говорю правду про війну”

Вікторія Апанасенко

Перша віце-міс України, чернігівка і відома волонтерка Вікторія Апанасенко зі своєї сторінки в інстаграмі розповіла свою особисту історію стосовно березневої блокади Чернігова. Виявляється, увесь той час у місті перебувала її родина, а батькові незадовго до вторгнення зробили складну операцію на серці.

«Моє особисте пекло почалось за 2 тижні до війни. Тоді я дізналася, що моєму татові потрібно робити складну операцію на серці. Лікар сказав, що з таким діагнозом людина може померти до, під час або в період реабілітації. Розпач та страх не давали мені спати, їсти та думати про щось інше. Я була 24/7 в Інституті Серця і мріяла про те, як тато посміхнеться і все нарешті буде добре.

Підготовка, розпил грудної клітини, зупинка серця і операція. Все пройшло успішно, крім одного — на реабілітацію він поїхав до Чернігова і наступного дня почалась війна. Здавалось, що може бути гіршим, ніж страх втратити батька? Лише бачити, як орки знищують вщент рідне місто і жах від думки, що у будь-який момент ти можеш стати сиротою”, - пише модель та ведуча у своєму інстаграмі.

22-го лютого дівчина вже збиралася їхати до Чернігова провідувати батьків, але натомість все сиділа на підлозі виснажена і в її голові чомусь постійно крутилось «не їдь», чого так - вона не розуміла. А 24-го почалась війна. Як пише Вікторія, тоді вона так і не встигла обійняти батьків, не встигла зустрітись з бабусею і дідусем. Не встигла ще раз побачити місто.

“Докори за це ще довго будуть лунати у моїй свідомості. І з 5-ї години ранку 24 лютого, коли я побачила пропущений дзвінок, я зрозуміла, що той сами «світанок» так і настав.

Здавалось, що усе моє життя руйнується. Кожен наступний день зливався у одну чорну смугу, просочену розпачем. Постійні вибухи, нестерпні новини, знищені сусідні будинки, школи. Тижні сповнені страхом не почути рідний голос: «Ми сидимо з татом у підвалі, поруч танки. Бережіть себе» - от і все, що встигла написати мама і зв‘язок з батьками та бабусею з дідом обірвався.

І віце-міс України чернігівка-волонтерка Вікторія Апанасенко: “Щодня мені росіяни надсилали погрози смерті - просто за те, що говорю правду про війну”

Вся родина залишилася в Чернігові. Без світла, води, тепла і зв‘язку. В -10С люди сиділи у підвалі. Тато сам собі знімав післяопераційні шви, а кожного ранку о 4:00 вилітав літак і кидав бомби на сусідні будинки. І кожного разу Вікторія з тремтячими руками очікувала відповідь на смс, боячись, що вона може бути останньою. Евакуювати рідних не було можливості, бо вивозили тільки жінок з дітьми. Волонтери не хотіли їхати в їхній район, бо там було небезпечно.

“Повна безпорадність і відчай стали моїми товаришами. І тільки мій однокласник дав мені надію і допоміг рідним з продуктами, на свій власний ризик. Знаєте, цей сміливий вчинок я запам‘ятаю на все життя. Від початку війни я вирішила, що залишусь в Україні. Я не могла покинути близьких і свою країну. Незважаючи на жахливий емоційний стан, ми з блогерами займались евакуацією людей, допомагали теробороні, інформували людей. Без сну, без відпочинку і без страху. Кожного дня я читала сотні погроз і побажань смерті мені та рідним від росіян, за те що говорю правду”, - говорить Вікторія.

Коли дівчина трохи опанувала себе - вирішила бути волонтером. Разом з командою в барі Naive вони почали готувати їжу для батальйону ЗСУ та бабусям і дідусям, які залишились самі, без родичів. Так, Вікторія навчилася ліпити пиріжки, чистити відра картоплі, готувати здоровезні каструлі супу, стояти на роздачі їжі, годинами мити посуд.

І віце-міс України чернігівка-волонтерка Вікторія Апанасенко: “Щодня мені росіяни надсилали погрози смерті - просто за те, що говорю правду про війну”

“Ви просто подивіться, які пиріжки ми зробили для батальйону ЗСУ з командою волонтерів @naive.food.wine допомогою нашого шефа Микити В’ялова. Окрема вдячність Альоні Палкіній і @desert_nik за те, що навчили мене ліпити їх! Плюс волонтерства полягає не лише в тому, що ти робиш добру страву. Бонусом ти отримуєш нові скіли та крутий досвід! Ніколи не бійтеся робити те, що ви не вмієте”, - поділилася своїми результатами дівчина у інстаграмі.

І зізнається: основне, що вона зрозуміла за цей час - навіть маленька добра справа, може врятувати чиєсь життя. 

Схожі новини

«Дружина боялася біля мене спати. Лягала з донькою в іншій кімнаті. Прокидався і кричав»: боєць, який воював у Бахмуті, тепер ремонтує авто

23 ЛЮТОГО 2025, 18:41

Двоє загиблих оборонців з Чернігівщини стали Героями України

23 ЛЮТОГО 2025, 17:30

В селищній амбулаторії — сонячні панелі. Куди йде електрика?

23 ЛЮТОГО 2025, 16:20

Вiдео

Безпечно, швидко, ефективно: як на Чернігівщині по-новому заготовляють деревину

23 ЛЮТОГО 2025, 15:41

Оперували жінку: Живіт не болів, а в печінці — гнійники

23 ЛЮТОГО 2025, 12:07

Скільки справ за борги по ОСББ на Чернігівщині?

23 ЛЮТОГО 2025, 11:25

Директор київської фірми напав на керівника водоканалу

23 ЛЮТОГО 2025, 10:09

ТОП-переглядів