Новий етап розвитку Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» - з 16 травня генеральним директором призначили Тетяну Кербут, повідомляє сторінка музейного закладу.
Самі музейники оптимістично відреагували на цю новину.
«Наш колектив вітає Тетяну Володимирівну, висловлює їй свою повагу і щиру підтримку!», - йдеться у повідомленні.
17 років роботи в заповіднику на посаді головного архітектора сформували Тетяну Кербут як справжнього професіонала у сфері архітектури та охорони культурної спадщини, а її любов до Батурина та лідерські якості стали запорукою збереження, реставрації та розвитку унікальних пам’яток «Гетьманської столиці».
Тетяна Кербут
«Впевнені, що під керівництвом Тетяни Кербут ми збережемо цінності нашого колективу та забезпечимо розвиток заповідника на високому професійному рівні – «Гетьманська столиця» зобов’язує!», - зазначили представники музею.
В свою чергу, колишня очільниця батуринського закладу Наталія Реброва, яка 22 роки очолювала музей, перейшла на посаду гендиректорки Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.
Нового Генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника представив колективу т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. Заповідник належить до сфери управління МКІП.
«Сьогодні перед заповідником особливі виклики, повʼязані зі збереженням спадщини, яка руйнується через чинники пов’язані з війною, а також внаслідок безвідповідального ставлення тимчасових користувачів, які і понині у судових процесах намагаються повернути ці ж об’єкти в користування релігійній громаді Української православної церкви. Наразі потрібно сформувати реальний план дій для оптимізації усіх процесів та перетворення заповідника у потужний культурно-освітній центр», – окреслив фронт робіт новій очільниці Ростислав Карандєєв.
Ростислав Карандєєв та Наталія Реброва
І привітав чернігівку вже з власної сторінки у соцмережах.
«Вітаю пані Наталію з призначенням та бажаю плідної роботи. Наша культурна спадщина має величезний потенціал, важливо його правильно розвивати. А будь-який розвиток - це люди», - підкреслив Карандєєв.
Наталія Реброва закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка. В 2021 здобула науковий ступінь «кандидат історичних наук» в Національному університеті «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка.
На сайті МКІП зацитували і біографію Наталії Ребрової.
З 1997 Наталія Реброва почала працювати у заповіднику «Гетьманська столиця» у Батурині. Спочатку науковим співробітником, а з 2002 була призначена на посаду Генерального директора заповідника, на якій працювала до 15 травня 2024. Під її керівництвом заповідник сформувався і утвердився, став одним із кращих національних закладів України.
Своє призначення науковиця прокоментувала так:
«Гарантую, що всі рішення будуть прийматись з повагою до міста Чернігів та в межах чинного законодавства, рішення будуть швидкими. З керівниками структурних підрозділів ми все проаналізуємо і презентуємо Міністерству культури та інформаційної політики план нашого бачення розвитку та збереження надбання Національного заповідника «Чернігів стародавній»», – зазначила Наталія Реброва.
Нині майновий комплекс заповідника включає 26 пам’яток національного значення, а загальна площа території установи становить понад 26 га. Майновий комплекс включає 36 об’єктів.
В свою чергу, історичний центр Чернігова - є кандидатом на внесення до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. У Міністерстві кажуть, що спільно з обласною та міською адміністраціями розпочинають роботу над опрацюванням номінаційного досьє щодо культурного ландшафту середмістя Чернігова.
Джерело: МКІП
"Час Чернігівський" писав про таке: