Учні одного з ліцеїв Чернігова в очікуванні завершення навчального року. Випускники готуються до вступного випробування. У березні провели симуляцію Національного мультипредметного тесту, аби перевірити готовність кожного.
Євген Казанін, керівник навчального закладу:
Протягом березня двічі проводили основну і додаткову сесію пробного НМТ в умовах вирішальної сесії. На комп’ютерах, в тих же умовах, з переліком часу і предметів. Проведення пробного НМТ дало змогу і учням, і батькам побачити готовність на даний період, і вчителям зробити аналіз.
Хтось готується сам, хтось з репетиторами, велику допомогу надають вчителі закладу, зізнаються випускники. Цього навчального року в ліцеї – очне навчання і це теж дозволяє краще підготуватися.
Андрій, випускник:
Над НМТ я працюю на уроках, нам вчителя дають програму, займаюся сам, роблю тести, дивлюсь прогалини. Вважаю, що репетири – то дорого і за бажанням можу підготуватися сам.
Олександра, випускниця:
І в ліцеї , і з репетитором, і сама займаюся. Зараз підготовка йде повним ходом. Все успішно поки.
Костянтин, випускник:
У мене найбільший бал буде з англійської мови. Бо високий рівень знань. У ліцеї дякую вчительці і всім вчителям. Англійську знаю найкраще. Щоб здати НМТ найкраще - треба думати, що ти його складеш.
Яна, випускниця:
Вчителі викладаються на повну. Вони ведуть підготовку з початку зими, хочуть, щоб ми бездоганно здали НМТ. Мінуси у мене з математики, треба більше працювати, бо я більше гуманітарій.
Владислав, випускник:
Вже подумками заглядаю в майбутнє. До НМТ готуюся протягом року. Це самостійна підготовка, є доткові факультативи від ліцею, вони безкоштовні, йде підготовка до НМТ.
Цього року Національний мультипредметний тест проходитиме у дві сесії. Вони триватимуть з 14 травня до 25 липня. Учасників буде на півтисячі більше, ніж торік.
Світлана Сакаєва, директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти:
Випускників поточного року - майже 4,5 тисячі, випускників минулого року збільшилося на майже 600 випускників. Попит випускників минулих років підвищився. Згідно із законодавством, хто іде перший раз здобувати вищу освіту - мають відстрочку від мобілізації. У нас єдине менше стало студентів і учнів.
Також цього року зросла кількість тимчасових екзаменаційних центрів, які працюватимуть в укриттях. Тобто, у випадку повітряної тривоги процес не перериватиметься.
Юрій Музика, керівник обласного управління освіти і науки:
В цьому році їх вже 18. Це покращує безперервність, безпековий фактор. Облаштували більше укриттів з повноцінним освітленням, витяжкою, тому що в стресовій ситуації дитина немає відволікатися, думати, чи є інтернет, чи ліхатиром підсвічувати.
Загалом на Чернігівщині створено 25 тимчасових екзаменаційних центрів у 7 населених пунктах. Інформація про час і місце проведення вже розміщена в персональних кабінетах учасників.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Росіяни обстріляли школу на Чернігівщині