Ірина отримала державний грант на бізнес для молоді і разом із сестрою розвиває свою маленьку швейну справу. Кошти витратили на професійне обладнання, яке вже працює.
Ірина Маханькова, співвласниця бренду Sebto:
Ми отримали по молодіжній програмі 150 тисяч грн. Частину витратили на обладання - вишивальну і принтувальну машинку. І частково на меблі, для цих машинок робоче місце. Підказали скористатися молодіжним грантом в центрі зайнятості, підтримували, підказували деталі, не було легко, але завдяки підтримці досягнули результату і отримали грант по молодіжній програмі.
Ірина розвиває бренд Sebto, а її сестра Анна – бренд Отакої. Починали у буремному 22 році, як хобі.
Анна Тарасенко, співвласниця бренду Отакої:
У нас був маленький стартовий капітал. Те, що дві дівчини змогли відкласти і цього вистачило, щоб замовити тканину на 3 костюмчики, піти у ательє і замовити пошив і відфоткати на собі. Це було хобі, яке змушувало будувати плани і дарувало наснагу. Друзі швидко купили, далі ми зробили ще 6. Так у геометричній прогресії хобі може перетворитися на прибуткову справу.
Молодь Чернігівщини все активніше бере участь у грантових програмах від держави, кажуть в обласному центрі зайнятості. Цьогоріч є вже 4 переможця. На розгляді є ще кілька бізнес-ідей.
Вікторія Авілова, керівниця відділу реалізації проектів обласного центру зайнятості:
В цій програмі можуть брати участь молоді люди від 18 до 25 років. Сума грантів 150 тисяч без створення робочих місць. Основна умова - зареєструватися як ФОП і цього має бути достатньо. І ще важлива умова. Якщо людина взяла грант і пропрацювала протягом 3 років, то вона може взяти повторно, але вже 500 тисяч зі створенням 2 робочих місць.
Ірина та Анна завдяки гранту збільшили асортимент продукції. Виготовляють екслюзивний одяг для жінок, дітей та чоловіків, а також принтовані футболки, вишиті логотипи, шопери, багато іншого.
Ірина Маханькова, співвласниця бренду Sebto:
Ми взяли відповідальність і своїм прикладом і діяльністю хочемо надихати інших, лише наше бажання вирішує наскільки вчасно можливо сворювати нове.
Анна Тарасенко, спізвласниця бренду Отакої:
Технічно ми здатні обслуговувати клієнтів з усієї України. Завдяки логістиці і доставці це не складно. Основні покупці з Чернігівської області, маємо знайомства, власників бізнесу, які нас підтримують і ми надаємо речі гарної якості.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Взяв державний грант на власну справу: 22-річний чернігівець відкрив кафе