Гучне затримання посадовців та депутата детективами НАБУ: у матеріалах слідства фігурує військова частина із Чернігівщини

02 СЕРПНЯ 2025, 20:09

1349

Косенко Максим

Гучне затримання посадовців та депутата детективами НАБУ: у матеріалах слідства фігурує військова частина із Чернігівщини

Гучне затримання посадовців та депутата детективами НАБУ: у матеріалах слідства фігурує військова частина із Чернігівщини

Сьогодні НАБУ і САП повідомили про викриття масштабної корупції. Про це очільники директор НАБУ Семен Кривонос та очільник САП Олександр Клименко повідимили під час наради із Президентом Володимиром Зеленським. Мова про викриття на хабарі народного депутата, а також очільників районної та міської адміністрацій, військовослужбовців Нацгвардії.

Пізніше стали відомі подробиці, пише Українська правда. Виявилось, що причетні нардеп від "Слуги народу" Олексій Кузнєцов, голова Мукачівської РДА й колишній голова Луганської ОВА Сергій Гайдай та начальник Рубіжанської МВА Луганської області Андрій Юрченко. Окрім того, в матеріалах слідства фігурує військова частина Нацгвардії із Чернігова та її керівник Василь Мишанський.

Версія правоохоронців

За даними слідства під час державних закупівель засобів оборонного призначення мали місце системні факти розкрадання державних коштів, отримання незаконних винагород в особливо великих розмірах службовими особами органів державної влади. Це призводило до виготовлення продукції, у тому числі БпЛА, низької якості, що суттєво зменшує обороноздатність та безпеку наших військових.

Оперативні підрозділи НАБУ проникли до складу організованого злочинного угруповання під легендою прикриття. В результаті була розкрита злочинна діяльність угруповання за участю народного депутата України Олексія Кузнєцова, низки керівників регіональних органів влади та місцевого самоврядування, командирів військових частин, структурного підрозділу НГУ, які у змові з виробниками продукції оборонного призначення систематично розкрадали кошти субвенцій, виділених органами місцевого самоврядування на підтримку сил оборони.

У ході досудового розслідування встановлено, що в кінці 2024 на початку 2025 року нардеп Олексій Кузнєцов, використовуючи своє службове становище та авторитет як особа, наділена представницькими функціями, та маючи вплив на окремих керівників військових частин Нацгвардії, діючи спільно з Сергієм Гайдаєм, налагодили стійку схему протиправного заволодіння бюджетними коштами та надання/одержання неправомірної вигоди керівникам органів місцевого самоврядування, керівникам військових частин та іншим особам під час закупівлі військовими частинами товарів оборонного призначення.

Поділили 1,5 млн

Так, під час здійснення досудового розслідування по одному із кримінальних правопорушень встановлено, що 2 серпня 2025 року Кузнєцов, діючи в змові з керівником Рубіжанської міської військової адміністрації Луганської області Андрієм Юрченком, посадовцем Нацгвардії та керівником Мукачівської районної державної адміністрації Сергієм Гайдаєм одержав неправомірну вигоду в особливо великому розмірі, в сумі 1,5 млн за підписання державного контракту між військовою частиною 3082 та товариством з обмеженою відповідальністю "ЮВІТЕК" на закупівлю систем радіоелектронної боротьби "Яструби Перемоги" 6Д, на загальну суму 5 млн грн.

Одержані гроші  Кузнєцов розподілив так:  по 350 тис грн одержав сам Кузнєцов, Юрченко та представник виробника, 250 тис одержав керівник військової частини Василь Мишанський 100 тис доларів США одержали Гайдай та посадовець Нацгвардії, частки їх були передані Кузнєцову.   

Ще один епізод

Крім того, в ході досудового розслідування також здобуто докази про вчинення Кузнєцовим ще одного особливо тяжкого кримінального правопорушення. Так, Кузнєцов, діючи в змові з Юрченком, посадовцем Нацгвадії, Гайдаєм, представниками ТОВ "АКОПТЕРС" та іншими учасниками організованої групи, забезпечив підписання керівником військової частини 3018 НГУ державного контракту з ТОВ "АКОПТЕРС" про виготовлення та поставку FPV-дронів на загальну суму майже 10 млн грн, вартість яких була завідомо завищена.

У подальшому після виконання умов державного контракту та перерахування на рахунок ТОВ "АКОПТЕРС" цих коштів, службові особи вказаного товариства передали Кузнєцову його частку незаконно здобутих грошових коштів, частину з яких Кузнєцов передав іншим учасникам організованої групи.

Загальна сума грошових коштів, якою заволоділи учасники організованої групи шляхом підписання та виконання вказаного державного контракту, склала $43 тис, а загальна сума, на яку безпідставно було завищено вартість FPV-дронів, склала близько $80 тис.

Як відомо, військова частина 3018 Нацгвардії із Чернігова. І саме її за даними Youcontrole очолює Василь Мишанський.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Гучне затримання посадовців та депутата детективами НАБУ: у матеріалах слідства фігурує військова частина із Чернігівщини

02 СЕРПНЯ 2025, 20:09

Ярослав Попенко, син міської голови Прилук, та торгівля «травкою»

02 СЕРПНЯ 2025, 16:58

У селі на Чернігівщині невідомі влаштували сафарі на лоша

02 СЕРПНЯ 2025, 15:29

Бувало, що з хати на ношах виносити треба: медики йдуть до пацієнтки пішки

02 СЕРПНЯ 2025, 13:27

Чоловік з Чернігівщини продав країну за 500$: скільки дав суд

02 СЕРПНЯ 2025, 12:30

У двох музеях Чернігівщини - нові керівники: хто вони

02 СЕРПНЯ 2025, 11:20

Пішов із життя відомий викладач чернігівського вишу

02 СЕРПНЯ 2025, 09:18

ТОП-переглядів