Пресреліз
На Чернігівщині з робочим візитом – міністерка соціальної політики Оксана Жолнович. Разом із начальником ОВА В’ячеславом Чаусом та його заступницею Жанною Шерстюк відвідали заклади соцсфери Ніжинського району. Візит відбувся напередодні Національного тижня безбар’єрності в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
У Центрі життєстійкості в Борзні працює п’ятеро фахівців. Сюди за допомогою звертаються члени родин військовослужбовців, ветеранів і полонених, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, а також діти. Лише цьогоріч таких відвідувачів було понад 1100.
Важливо, що простір безбар’єрний. Є облаштована зона для діток з розвиваючими іграми і книгами. Дитячий простір обладнали коштом організації «Save the Children» і Данської ради у справах біженців. Кімнати для індивідуального прийому громадян та групової роботи облаштували за підтримки місцевого бюджету.
До слова, послуги життєстійкості вже запроваджені в 9 громадах області, а ще 4 громади планують доєднатися до ініціативи.
Також міністерка відвідала відділення стаціонарного догляду ЦНСП у Комарівці. Наразі там проживає 18 осіб. Усього ж відділення розраховане на 25 ліжко-місць. Комарівський центр надання соціальних послуг є учасником експериментального проєкту, що надає послуги стаціонарного догляду за принципом «гроші ходять за людиною». Впровадження такого підходу дозволяє отримувати послуги вчасно, в повному обсязі, а головне – людина сама може ухвалювати рішення щодо свого життя. Проєкт спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб похилого віку та людей з інвалідністю. Вартість послуги на місяць на одну людину – 13,7 тисячі гривень. Фінансування здійснюється коштом держави. У межах цього проєкту, в Комарівському ЦНСП таку послугу отримують 8 людей.
«Одним із наших пріоритетів є підтримка всіх людей, які страждають від війни. Сьогодні практично кожен відчуває стрес, втому, біль, втрату. Тому дуже важлива ментальна стійкість. Важливо підтримувати життєстійкість наших людей. Саме тому я дивлюся, як розвивається наша послуга життєстійкості в громадах. Також дивилися, як працюють програми по малому геріатричному догляду, підтриманому проживанню. Для того, щоб ті люди, які потребують догляду і перебувають у зоні бойових дій, мали можливість релокуватися і проживати гідно з доглядом. Також важливо долучатися до таких програм. Дякую, що Чернігівщина включається і використовує ці програми», - зазначила міністерка Оксана Жолнович.
Оксана Жолнович
«Акцент на соціальних послугах для наших людей. Важливо всі ці речі масштабувати. Тут мова і про перетворення соціальних установ у комунальні некомерційні підприємства - для цього є спрощені механізми. А це - можливість підняти зарплатню для фахівців, надавати додаткові платні послуги і розбудовувати інфраструктуру», - акцентував В’ячеслав Чаус.
Джерело: Чернігівська ОВА, пресреліз
"Час Чернігівський" писав про таке: