Із 14 жовтня жителі 262 громад почали більше спілкуватися — між собою, із родичами, із ближніми та далекими знайомими. Саме стільки заявок надійшло на конкурс «Громада на всі 100», який проводиться за підтримки Програми USAID DOBRE. Заявку могла подати будь-яка ТГ, населення якої не перевищує 100 тисяч осіб і яка не є обласним центром. Мета кожної з них — виграти матеріальну підтримку (переможець отримає 100 тисяч доларів США) на реалізацію важливих і корисних місцевих ініціатив.
Тоді ж стартувало голосування за подані на конкурс проєкти. Участь у ньому — через сторінку у фейсбуці — можуть взяти навіть ті, хто мешкає за кордоном (крім росії та білорусі). Тож кожна громада намагається залучити до підтримки якомога більше людей. У найбільш активних через це справжній ажіотаж. Про конкурс говорять при зустрічах, пишуть у соціальних мережах.
Коропська громада
У Коропі для тих, хто не знає, як проголосувати, у найбільш людному місці (біля ринку) організували спеціальний пункт, де можна отримати відповідну консультацію. Спільний інтерес і бажання перемогти не тільки додають адреналіну, а й об’єднують мешканців.
Згідно з оприлюдненою інформацією, Коропська громада за результатами голосування із самого початку впевнено утримує четверте місце. Її проєкт «Спорт підтримає тебе» передбачає створення належних умов для розвитку спорту і фізичної культури на базі місцевого спортивного комплексу «Аполлон».
— Матеріально-технічна база комплексу застаріла. У 2022 році мав початися ремонт стадіону (проєкт Державного фонду регіонального розвитку вартістю 31 млн грн), але через вторгнення росіян здійснити його не вдалося. В той же час у нас—тільки на постійній основі — спортом займаються понад півтори тисячі осіб, — повідомили в селищній раді.
Загальний бюджет проєкту — 4 150 000 грн, громада готова внести в його реалізацію 150 тисяч гривень.
Понорницька громада
Обігнала Коропську й опинилася в трійці лідерів Понорницька громада (теж Коропщина).
— Наш проєкт називається «Покращення доступності до освітніх послуг дітей громади шляхом забезпечення безпечного доїзду в зимовий період», — розказує заступниця селищного голови Галина Яковець. — У нас шкільні маршрути простягаються на 296 км. На них — пагорби, різкі повороти, 5 крутих спусків і підйомів. А підвозимо до ліцеїв і дошкільних закла- дів 202 дитини (6 із них — з інвалідністю) із 15 населених пунктів.
Взимку через погодні умови на дорогах виникає складна обстановка. Реалізація проєкту дозволить зробити підвіз учнів і дошкільнят більш безпечним, зменшити ризик аварій та затримок.
У його рамках планують встановити щонайменше 25 дорожніх знаків на найбільш небезпечних ділянках, придбати сучасний грейдер для очищення доріг від льоду та снігу, провести се- рію тренінгів для учнів, учителів та всіх бажаючих мешканців громади з безпеки дорожнього руху в зимовий період і надання першої домедичної допомоги у разі ДТП чи інших надзвичайних ситуацій.
Загальний бюджет проєкту — 5 131 100 грн, внесок громади — 1 016 100 грн.
Інші громади
Крім Понорницької і Коропської, участь у конкурсі беруть ще 11 територіальних громад Чернігівщини: Бобровицька, Ічнянська, Кіптівська, Козелецька, Куликівська, Ніжинська, Новгород-Сіверська, Новобасанівська, Прилуцька міська, Сновська, Сухополов’янська. Серед них за кілкістю голосів лідирує Сновська — тут планують придбати земснаряд для розчищення водойм.
Найменш активно йде голосування в Прилуках, де проєктом передбачено створення двох сучасних пунктів роздільного збирання побутових відходів. Проте трохи часу, щоб зробити рішучий ривок до перемоги, ще є: голосування буде завершено 10 листопада о 23.59.
Переможця визначать у лютому 2025 року — після того як журі оцінить (виставляючи бали) 40 відібраних проєктів, які мають найвищі показники рівня підтримки.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Марія ІСАЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: