Марина на обліку у центрі зайнятості недавно. Прийшла на ярмарок вакансій, оріентований насамперед на жінок, які зараз у пошуку роботи.
Марина, тимчасово безробітна:
Я прийшла подивитися, вибрати, познайомитися. Я оптимістка, я вірю, що знайду. Поки просто період. Зараз на лікуванні, плюс дитина.
Частка жінок, які наразі перебувають на обліку в обласному центрі зайнятості, значно більша за чоловічу. Шукають роботу 4 тисячі жінок. Тому у державній службі зайнятості кажуть, що започаткували спеціальну програму навчання за державні кошти за трьома десятками професій, де раніше переважали чоловіки.
Світлана Серб, керівниця чернігівської філії обласного центру зайнятості:
Є експериментальний проект, коли можуть жінки здобути нову професію за умовно чоловічими професіями, отримати ваучер для навчання, як безробітні пройти професійне навчання, є проект для навчання УБД. Служба спрямовує зусилля на перекваліфікацію, щоб задовольнити потреби, як роботодавців, так і шукачів роботи.
На ярмарку у Чернігові свої вакансії представили 16 великих підприємств. Хоча потребують робочих рук наразі значно більше. Одні розширюються, тому потребують нових кадрів, інші - у пошуках працівників, бо багато людей пішли боронити країну.
Іванна Самусенко, представниця підприємства:
Ми виграли грант на закупівлю обладгання, тому у зв'язку із збільшенням виробництва потребуємо кадрів. Потребуємо водіїв, бо возимо, пекарі, пакувальники, укладальники, слюсарі, інженери, є лабораторія і потребуємо керівника, тому тут.
Ірина Прокопенко, представниця підприємства:
Посади і професії наші звучать суто чоловічі, є випадки, коли працюють жінки. Радо приймемо дівчат, ветеранів, людей пенсійного і передпенсійного віку, випускників закладів освіти, всі верстви населення, хто мотивований працювати. Є навчання у нас, можемо навчати.
Під час війни роль жінок зросла, але і в то же час зросло навантаження на них, кажуть у «Лізі ділових та професійних жінок».
Юлія Заїка, підприємниця, громадська діячка:
Чоловки мобілізовані, тому на жінок зростає навантаження в геометричні прогресії. Вони виконують все , як і раніше. Брали на себе побутові навантаження, діти, люди похилого віку, а зараз працевлаштовуються на 2-3 роботи, щоб перекрити потреби родини. Але є при цьому і вигорання психологічне населення. Ці три роки особливо виснажили.
За чотири місяці 2025 року на Чернігівщині працевлаштовано понад 2 тисячі безробітних. Переважна більшість з них – це жінки.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Ветеран відучився на електромонтера і знайшов роботу