Голова громади категорично не хоче природний заказник біля Снову: є версія, щоб продовжити роздачу по 2 га

18 ТРАВНЯ 2024, 16:12

6217

Голова громади категорично не хоче природний заказник біля Снову: є версія, щоб продовжити роздачу по 2 га

Голова громади категорично не хоче природний заказник біля Снову: є версія, щоб продовжити роздачу по 2 га

14 мешканців села Клочків Седнівської громади району звернулися у «Вісник». Пишуть, що не хочуть створення природного заказника біля річки Снов. Кажуть, що хочуть вільно писати худобу. Втім є інша версія: у цьому місці активно роздавали по 2 га землі. А створення заказника зупить цей процес. Що неабияк хвилює місцеву владу в Седневі.

Ось що пишуть: 

«Ми дуже стурбовані тим, що на території пасовища хочуть зробити заказник. Ця земля знаходиться між Седневом і Клочковом біля річки (Снов). Увесь час там було пасовище для корів, ця земля ніколи не розорювалася і оформлена за цільовим призначенням саме як пасовище.

...Що таке особливе на цій ділянці, і яка загроза була для флори і фауни?  Чому це питання стало актуальне під час війни? В який бюджет обійдеться створення заказника?

...Як можна науково обгрунтувати, що саме ці 38 гектарів мають велике значення для екології і фауни?

...Дозвольте людям спокійно випасати худобу і мати вільний доступ до водойми.

...Ми проти створення заказника на пасовищі під самим селом».

Екологи, представники влади приїжджали в село. Пояснювали, що на території запланованого ландшафтного заказника можна пасти худобу, косити сіно, відпочивати, купатися в річці. Можна їздити на машині по грунтовій дорозі — не можна під’їжджати до води й мити машини. Не можна розорювати, забудовувати.

Однак люди не довіряють. Їх підтримує Тетяна МОРИЛЯК, виконувачка обов’язків Седнівського селищного голови. Клочківський старостат входить у Седнівську громаду.

— Створення заказника не погоджено, — каже Тетяна Мориляк. — Люди занепокоєні.  Якщо вони не хочуть заказник, ми й не будемо погоджувати. Ламать людей ніхто не буде, тим паче зараз. Ми запропонували під заказник частину лугу за річкою, — продовжує Тетяна Мориляк. 

Зі слів екологів та посадовців, бажано створити заказник з обох боків річки, І з боку села, де пасовище, і з боку лугу.

— Створення заказника — це запорука того, що територія не перейде у сільськогосподарське користування, — каже Олександр ЯКОВЕНКО, еколог, викладач Національного університету «Чернігівський колегіум»  ім. Т.Г. Шевченка. — Створення заказника у майбутньому не дозволить його приватизувати. Земля  лишається у власності громади. Вона не переходить у державне користування. Не переходить у приватне. Але не можна змінити землекористування на розорювання, — нагадує про болючу проблему розорювання лугів.

Про збереження каже і Галина ЛОГВИНЕНКО, депутатка Чернігівської обласної ради:

— Там дуже цінні землі. Пасовище було оформлене кілька років тому. А до цього там були земельні ділянки, які роздавали — по 2 гектари. Будь-яка людина, громадянин України, має право отримати 2 гектари, — нагадує Галина Логвиненко. — Було роздано дуже багато. Щоб уберегти пасовище, там потрібно зробити заказник. Ця земельна  ділянка лишається комунальною власністю селищної ради, — ще раз каже.  — Але якщо на ділянці буде створено ландшафтний заказник, вона буде більше охоронятися законодавством України. Я бачу, що це єдиний спосіб збереження цінних земель в користуванні громади.

За словами Галини Логвиненко, це робота на перспективу. Мине 5-7 років. Не буде, можливо, в селі й корів. Земельна ділянка — пасовище — стає землями запасу. І все — землі роздаються. Як роздали, зі слів Галини Логвиненко, ділянки поряд з пасовищем. Їх вартість дуже висока.

— Основний острах у людей — заборона користуватися, — розуміє Віталіна СИНІГОВЕЦЬ, начальниця управління заповідної справи та екологічного моніторингу Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації. — Ми пояснювали і пояснюємо, що і земельним законодавством, і водним кодексом, і законом про природо-заповідний фонд, землі, які є у загальному користуванні, не можна продати, віддати у власність. Заповідання — це не значить забирати землю. Це унеможливлення роздачі її. Ми захистимо ці землі — додатково — від розорювання, забудови, роздачі.

Від автора. Але може, саме це і лякає людей? Ще ж не всі отримали по два гектари.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: Директорці ліцею дали догану за те, що преміювала педагогів до Дня вчителя

 

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів