«Галс Агро» розповіла, чому вирішила попри війну запустити перший біометановий завод на Чернігівщині

21 ВЕРЕСНЯ 2023, 17:27

2252

«Галс Агро» розповіла, чому вирішила попри війну запустити перший біометановий завод на Чернігівщині

Біогазовий завод на Чернігівщині

У квітні 2023 агрокомпанія «Галс Агро» відкрила у Чернігівській області перший в Україні біометановий завод. Допомогли прийняти важке рішення… ігри. Причому, не аби-які, а бізнесові.

Попри те, що бойові дії точилися неподалік від будівництва, компанія виконала проєкт у заплановані строки, розповідає СЕО «Галс Агро» Сергій Кравчук.

До речі, у липні менеджер компанії Олег Рябов оприлюднив, що його компанія отримана сертифікат ISCC EU на відповідність вимогам директиви RED II для біометану та біогазу, з якого виробляється електрична та теплова енергія.

сертифікат ISCC EU для біометану та біогазу, Чернігівщина

Тобто, проєкт у Прилуцькому районі - доведено ефективний та безпечний.

У ідеї цього заводу нетривіальне походження – Кравчук розробляв біометановий проєкт під час участі у кількох рефлексивних іграх Market Battle. По суті, Market Battle – груповий кількаденний тренінг, у процесі якого зо два десятки людей, поділені на команди, мають розробити і «продати» один одному якийсь продукт, проєкт або послугу. Гравці повинні максимально серйозно поставитися до процесу, ретельно аналізувати власні проєкти та пропозиції інших команд, уголос проговорюючи свої думки й висновки.

Кравчук грає в подібні ігри майже десятиліття.

«Коли проєкт пропрацьовано у грі, то вже нічого не зможе зупинити його реалізацію», – каже він. Підприємець пояснює, що під час гри знаходить відповіді на питання, необхідні для розв’язання проблеми.

Гра – це модель ринку, пояснює організатор рефлексивних ігор, керівний партнер Market Battle Сергій Баранець. «Це як авіатренажер, де за допомогою комп’ютера пілот вчиться безпечно літати», – розповідає підприємець. Гру модерують спеціальні співробітники – ігротехніки, які слідкують за тим, щоб команди дотримувалися певних правил.

Одне з них – на розробку проєкту, який має бути презентовано публічно, перед усіма іншими учасниками Market Battle, дається дві години.

Market Battle, в основі якої лежить учення радянських філософів-методологів, не єдина гра, в яку грають українські бізнесмени і топменеджери. Серед рефлексивних це, зокрема, «Медіа ключ» та E4E. Також підприємців можна побачити за іграми у CashFlow, Management Game тощо.

Зауважимо, що бізнес-ігри - задоволення не з дешевих.

Участь у триденній відкритій грі Market Battle для одного учасника коштує $500 плюс проживання та харчування. Такі ігри відбуваються двічі на рік. Закриті заходи, які організовують для однієї компанії, коштують від $8000 плюс витрати на організацію гри.

Оцінити обсяг цього ринку неможливо. Лише через Market Battle за рік проходить 500 осіб, розповідає Сергій Баранець. За його інформацією, в Україні існує чотири постійні команди організаторів рефлексивних ігор. Ще п’ять збираються час від часу. За оцінкою Баранця, за 20 років, що він займається іграми, через них пройшло кілька тисяч людей.

Біогазовий завод на Чернігівщині

ДжерелоForbes Україна, Фейсбук

"Час Чернігівський" писав про новини чернігівського бізнесу:

Схожі новини

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

ТОП-переглядів