Вперше у власній історії клуб офіційно увійшов до складу учасників Чемпіонату України серед команд Першої ліги. Таке рішення ухвалили на Конференції ПФЛ 12 серпня.
Як інформують на сайті Ліги, у сезоні 2022/23 гратимуть 27 клубів (разом з Другою лігою), 16 - у Першій.
Заплановано провести Першу лігу в два етапи – дві групи по вісім команд, два кола в 14 турів, 56 матчів у кожній групі на першому етапі (всього 112 матчів).
На другому етапі 1-4 місця груп формують групу за вихід в УПЛ з урахуванням очок, отриманих на першому етапі в іграх між собою. А 5-8 місця формують групу за право грати в Першій лізі з урахуванням ігор між собою на першому етапі.
На другому етапі команди Групи «А» проводять матчі тільки з командами Групи «Б» у два кола, 32 матчі у кожній групі, команди проведуть по 8 матчів.
Всього в чемпіонаті буде проведено 176 матчів.
Одна команда проводить 22 матчі у чемпіонаті. Дві кращі команди здобувають право на прямий вихід до УПЛ, третя та четверта команди Першої ліги зіграють матчі плей-офф за підвищення в класі – 3 місце Першої ліги грає з 14 місцем УПЛ, 4 місце грає з 13-м УПЛ.
ФК «Чернігів» гратиме у групі Б. Перший матч - 27 серпня зі «Скоруком» (Нікопольський район).
Таким чином, в сезоні 2022/23 Чернігівщина буде представлена в другому за значимістю дивізіоні українського футболу.
«Підвищення в класі відкриє для ФК «Чернігів» нові перспективи, а у наших уболівальників незважаючи нi на що будуть такі важливі в такий складний час позитивні емоції», - інформують у прес-службі клубу.
Генеральний директор ФК «Чернігів» Микола Синиця прокоментував у соцмережах подію:
- Емоції від підвищення в класі виключно позитивні. Ми вже трошки до цього готувалися, так як були і розмови, а потім послідувала пропозиція вiд ПФЛ. Для мене, як для керівника, несподіванок не було, але зі спортивної точки зору це величезний крок вперед, адже ще два роки тому ми грали в аматорах, а тут залишився крок до Прем'єр-ліги.
Звичайно, про еліту говорити рано, але ми вже в Першій лізі, а це передостання сходинка українського футболу перед вершиною, - зауважує підприємець. Але переконаний, що не дарма 19 років компанія Collar розвивала футбол в рідному місті, ось і результат.
Враховуючи непрості економічні обставини, війну і 37-денну блокаду Чернігова було зрозуміло, що це все вплине на футбол. Хтось з клубів призупинив діяльність, когось стали запрошувати, хто і не претендував, думки про Першу лігу виникали, зауважує Синиця.
- Наш клуб досить амбітний і стабільний, а в цієї ситуації саме стабільність ключовий фактор, тому і подивилися в нашу сторону - ПФЛ потрібна стабільна команда. Нехай навіть і без претензій на підвищення через рік, але ми саме стабільний і серйозний учасник, - окреслює він сильні сторони клубу.
У ФК «Чернігів» говорять: будуть продовжувати ту ж стратегію - тільки чернігівські футболісти, тільки розвиток чернігівського футболу.
- На жаль, зараз немає ФК «Десна» і ми єдиний професійний клуб області. Ми будемо продовжувати нашу справу, давати шанс місцевим хлопцям. Це в тому числі і заради вболівальників. Чернігів - невелике місто, тому наші фани стежать за своїми друзями і знайомими, у них повинна бути така можливість. Дякуємо уболівальникам за підтримку!
Микола Синиця повідомляє: з міркувань безпеки, матчі будуть проходити без глядачів, але з телетрансляцією.
Засновник компанії Collar, відомий чернігівський бізнесмен Юрій Синиця також прокоментував подію:
- Шлях завдовжки 19 років. Не зупинила навіть війна. ФК Чернігів у Першій Лізі. Лише чернігівські футболісти. Ніхто не вірив, що це можливо, але ми продовжуємо.
Стадіон клубу під час повномасштабного вторгнення зазнав значних ушкоджень. Також, потребував додаткових обстежень саперами. І лише наприкінці квітня футболісти змогли провести тут перше після 24 лютого тренування.
Читати також: Росіяни обстріляли стадіон у передмісті Чернігова