Попри війну та логістичні проблеми для бізнесу аграрне підприємство на Чернігівщині взялось за масштабування. Але, аби плани стали реальністю - фермі на Менщині потрібні кадри. Навіть головного агронома бракує, кажуть на підприємстві.
Не тільки зернові
ТОВ «Мена-Авангард», що у Менській міській громаді, має корівник основного стада на 120 голів. А ще доїльний зал із обладнанням українського виробництва та системою вентиляції. А все завдяки реконструкції приміщень.
Тут створили відповідні умови для отелення корів та утримання новонароджених телят у родильному відділенні. Все це запрацювало буквально кілька тижнів тому - у грудні минулого року. Це відділення розраховане на 120 голів, але поки там перебувають 28 корів пізнього сухостою (до отелення), 35 голів новотільної групи та 42 нетелі.
У приміщенні обладнані три пологові бокси для отелення корів та доїльний зал на 8 голів.
Збудували і просторе приміщення для бутримання молодняка різних вікових груп - від малих телят до нетелів - на глибокій підстилці. Усі приміщення для тварин обладнані поїлками з підігрівом води.
"Годівля тварин проводиться двічі на день монокормом, який готується за допомогою спеціальних сучасних машин-міксерів. Раціон включає як грубі корми (сіно, солома, сінаж, силос), так і концентровані (соняшниковий та соєвий шрот, кукурудзяна паста), а також - жом, мелясу та необхідні мікроелементи, - кажуть на фермі.
Додатково на підприємстві продовжується реконструкція старих приміщень, ведуться роботи з будівництва нового телятника для утримання молодняка та встановлення системи автоматичного випоювання телят і контролю їх ваги.
Займаються племінним молочним скотарством і вирощуванням зернових. Трудяться близько 300 людей, уточнює генеральний директор ТОВ «Мена-Авангард» Олександр Прищепа.
Агробізнес постійно розвивається, тому потребує додаткових інвестицій і грантів для продовження реконструкції. Це дасть можливість створити додаткові робочі місця та покращити продуктивність тваринництва. Приміром, у 2025 тут планують наростити поголів'я дійних корів до 1500 голів.
Кадри і ... кадри
Утім керівник зазначає: постійно існує потреба в кадрах. Підприємство потребує працівників на МТФ (молочнотоварну ферму) - доглядачів ВРХ, слюсарів, різноробів. Працівників працевлаштовують офіційно, забезпечуються житлом, харчуванням, є підвіз до робочого місця. Крім того, вакантною є посада головного агронома.
Допис про ферму став вірусним у соцмережах - його поширили майже 200 разів. Однак у коментарях користувачі критикують керівництво і скаржаться на недотримання умов праці та оплати.
Галина Северин-Кравченко:
- Де платять за роботу, там потреби нема в працівниках, а де тільки збагачуються за важкий труд людей, то там ніколи не буде працівників.
Ганна Макаренко:
- У вас мій знайомий робив, говорив, що проробив у вас без вихідних, і ви йому не заплатили за те, що він робив. Обдурили ви його
Валя Лізун:
- Виставляйте ідіоти для точності удару.
Сергій Прокоп:
- Vala Lizun це не про авангард, там навіть сім орєшніков нікуди не влучать, бо порядку 0.
Іван Чикиш:
- Дивлюсь скільки тут сраколизів, люди реально працюють за їжу, тобто, за 10 -12 тисяч не бачать білого світу…
Оксана Слобода:
- знаю одне, що невчасно виплачують заробітну плату. Будинок на виплату вам ніхто не віддасть, бо це невелике містечко близько 12 тисяч населення.
Щоправда, були й такі, хто добре відгукувався про підприємство.
Любов Пишка:
- Олександре, натхнення, успіху тобі, та здійснення всіх починань.
Ярослав Романенко:
- Моє хазяйство, де я монтував, моя робота, все супер.
Надія Лобан:
- Успіху вам, це дуже важкий труд.
Ігор Пилипенко:
- Молодці, дуже добре, що є ще справжні господарі.
Охочим працевлаштуватися на ТОВ «Мена-Авангард», слід звертатися у відділ кадрів по тел. (095)278-17-79, Марина Миколаївна.
Молочне тваринництво в області
Молочне скотарство одна із стратегічних галузей тваринництва області. А Чернігівська область по виробництву молока в сільськогосподарських підприємствах є одна з кращих серед регіонів України: займає 3 місце після Полтавської та Черкаської областей, розповіли у Чернігівській ОВА.
Нині на Чернігівщині здійснюється реалізація 5 інвестиційних проектів у тваринницькій галузі. Приміром, у 2024 році запустили в роботу реконструйовану ферму на 200 корів, з сучасною доїльною залою та цех переробки молока, сума інвестицій склала – 132,0 млн. грн.
Цього року будується ще 3 об’єкти на загальне поголів’я 3800 голів, загальна сума інвестицій складає – 331,0 млн. грн.
Всього ж за 11 останніх років у області збудовано та реконструйовано 53 комплекси і ферми по виробництву молока на загальне поголів’я 16300 корів.
"Окрім прикордонної смуги, де фактично мова про виживання с/г підприємств, багато виробників розвивають молочне тваринництво. Зрозуміло, що такий бізнес потребує уваги керівника 365 днів на рік. Тому не всі можуть оперувати таким напрямком", - коментує директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОВА Олег Крапивний.
"Час Чернігівський" писав про таке: