Громадська спілка “Коаліція за вакцинацію”, до якої входять близько 80 організацій, виступила із заявою «про неприпустимість сприяння протиправним діям, які створюють загрозу здоров’ю та життю учасників освітнього процесу».
Вона адресована секретарю міської ради Чернігова Олександру Ломакао, який напередодні заявив про допуск всупереч закону усіх невакцинованих дітей до очного навчання.
"Це не наша функція виявляти невакцинованих дітей і не пускати в школу. Цим директори займатися не будуть і неповинні. Припиняйте цю практику", - нещодавно сказав Ломако.
Олександр Ломако
"Заява в.о міського голови суперечить закону про захист від інфекційних хвороб. Впливає на настрої антивакцінальних кампаній, які є противниками вакцинації в Україні", - каже Ніна Макарова, координаторка ГС «Коаліція за вакцинацію».
Ніна Макарова
Експерти та медики в один голос кажуть, що вакцинація проти 10 найнебезпечніших інфекційних хвороб спрямована на створення колективного імінітету. Наразі ж ситуація із захворюваністю у дітей на Чернігівщині має невтішну тенденцію до зростання і нажаль є смертельні випадки. Як ніхто це особливо болісно відчувають медики обласної дитячої лікарні.
"Дитяча обласна лікарня вже зіштовхується з проблемами внаслідок недостатнього колективного імінітету серед дітей. Коклюш, 2024 рік – 46 випадків, середні і важкі, 7 - в реанімації, були на межі життя і смерті. Одна дитина загинула. Менінгокок – 8 випадків, 3 дітей загинуло. Це діти, які не повинні були померти. Хочу, щоб кожен батько і мати мали відповідальність", - каже Тетяна Лебедєва, директорка обласної дитячої лікарні.
Тетяна Лебедєва
"Так, ми відмічаємо збільшення захворюваності на на кір. За 8 міс – 99 випадків, 1 смертельний у Прилуцькому районі. Дитина не вакцинована", - каже Олександр Чепурний, керівник обласного центру контролю і профілактики хвороб.
Олександр Чепурний
Ті чернігівці з дітьми, які, тікаючи від війни, опинилися в Європі добре обізнані з жорсткими вимогами, які є там щодо наявності обовязкової вакцинації, кажуть чернігівські педіатри, до яких за довідками зверталися такі батьки.
В Україні поки все набагато демократичніше. Тому медики та експерти просять антивакцинаторів і посадовців, які їх підтримують– не гратися зі здоров’ям людей заради політики.
"В деяких євпопейських країнах за недотримання календаря щеплення сплачують штраф сотні євро. У нас без штрафу. Враховуючи політику і війну, яка є загрозою, ми повинні зберігати хоча б наше здоров’я", - каже Ніна Макарова, координаторка ГС «Коаліція за вакцинацію».
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: На Чернігівщині від кору вакцинована лише кожна шоста дитина