Максим Микитась лишається у СІЗО ще на два місяці. Відповідне рішення ухвалив 31 березня Вищий антикорупційний суд. Колишній нардеп та екс-очільник державної будкорпорації “Укрбуд” потрапив до СІЗО у жовтні минулого року.
Привід: арешт по справі щодо ймовірної пропозиції неправомірної вигоди міському голові Дніпра Борису Філатову у 22 млн євро. Ця сума — це 10% від фінансування проєкту з побудови метро у Дніпрі. Саме таку суму підозрюваний нібито просив у Філатова за сприяння укладенні контракту.
ВАКС продовжив варту до 29 травня включно, при цьому зменшив для екс-нардепа розмір застави з 85 до 80 млн грн. Таким чином, на розгляд справи у суді по суті екс-нардеп чекатиме близько 7 місяців.
«Цікаво, чи допоможе Микитасю ця зміна сплатити заставу і вийти з СІЗО, адже раніше захист Микитася заявляв, що у нього немає «ні 10, ні 5, ні навіть 3 млн гривень», - розмірковують у Центрі протидії корупції.
У разі внесення застави на обвинуваченого покладаються процесуальні обов`язки:
- прибувати за вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду;
- не залишати Київську область без дозволу слідчого (детектива, включеного до групи детективів у кримінальному провадженні), прокурора або суду;
- повідомляти слідчого (детектива, включеного до групи детективів у кримінальному провадженні), прокурора чи суд про зміну місця свого проживання та місця роботи;
- утримуватись від спілкування із визначеними в ухвалі суду особами;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а також інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну;
- носити електронний засіб контролю.
Як відомо, вказана особа обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України. Стаття «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі» передбачає наступні санкції - якщо неправомірна вигода надавалася службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, або вчинені організованою групою осіб чи її учасником, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.
"Час Чернігівський" писав про чиновників, які є фігурантами кримінальних проваджень: