Дмитро Блауш та латвійські волонтери опинились в епіцентрі обстрілу «Іскандером»

26 ЛЮТОГО 2024, 13:32

2238

Дмитро Блауш та латвійські волонтери відвезли автівки на фронт

Дмитро Блауш та латвійські волонтери відвезли автівки на фронт

Під час поїздки прифронтовими містами Донбасу заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш та мер латвійського міста Огре Егілс Хелманіс опинились в епіцентрі ворожого обстрілу. Чернігівський депутат та латвійський мер перебували на Сході з волонтерською поїздкою – вони пригнали та передали військовим з різних підрозділів 17 позашляховиків. Під час ночівлі у Слов’янську за 800 метрів від волонтерів вибухнув російський «Іскандер». 

Заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш відправився з допомогою фронтовим підрозділам одразу після повернення з Вашингтону, де політик приймав участь у «молитовному сніданку». За словами депутата обласної ради, цього разу його благодійному фонду «Добродія» разом із латвійськими друзями вдалося зібрати рекордну допомогу для фронту – 17 автомобілів, серед яких одна вантажівка, джипи, пікапи та мікроавтобуси. 

«Кожна автівка була забита всім необхідним, в тому числі і запасною гумою, навіть паливо вдалося відвезти, - розповідає Дмитро Блауш. – Крім того приблизно тисяч на 40 доларів ми передали дронів, тепловізорів та монокулярів. Великим волонтерським колективом ми поїхали в чотириденну поїздку на Схід. Об’їхали практично всю лінію фронту – понад 3 тисячі кілометрів Харківською, Донецькою та Запорізькою областями, дорогами, яких сьогодні, на жаль, не існує». 

Дмитро Блауш та латвійські волонтери відвезли автівки на фронт  Дмитро Блауш та латвійські волонтери відвезли автівки на фронт

Чернігівські та латвійські волонтери відвезли автівки на фронт  Чернігівські та латвійські волонтери відвезли автівки на фронт

Депутат і волонтер розповідає, що в Слов’янську, який став серединою їх шляху, вони потрапили під ворожий обстріл. 

«За 800 метрів від нас росіяни вдарили «Іскандером» по школі. Я злякався, бо зі мною була велика група іноземців, за яку я відповідав. Але з іншого боку добре, що ніхто не постраждав і увесь цей жах вони побачили на власні очі. Вони повернуться додому і будуть розповідати про це. В чому правильна політика таких поїздок? Тому, що мій давній друг мер латвійського міста Огре Егілс Хелманіс не тільки привозить допомогу, а він привозить людей, які їдуть з нами, особисто все передають і особисто все бачать, а потім знову повертаються з допомогою. Оця мережа шириться світом». 

Як приклад, Дмитро Блауш розповідає про американського волонтера, який прилетів з Штатів, щоб пригнати машину з Шотландії. 

«Прилетів з Америки, сів не неї і приїхав власним ходом, - каже політик. – Я цих людей називаю латвійськими героями. Бо з іншого боку у нас не те, що місцеві чиновники, а навіть звичайні чоловіки за 10 років війни жодного разу не були на фронті. А ці чоловіки їздять зі мною що два місяці. Це викликає повагу». 

За чотири дні в поїздці волонтери побували в гостях у Першої окремої Сіверської танкової бригади, 63, 66, 10 бригади, 117 ТРО, 151 розвідувального батальйону та інших. Дві автівки передали підрозділу чернігівського ППО.

Дмитро Блауш та латвійські волонтери відвезли автівки на фронт  Дмитро Блауш та латвійські волонтери відвезли автівки на фронт

Чернігівські та латвійські волонтери відвезли автівки на фронт  Чернігівські та латвійські волонтери відвезли автівки на фронт

Автор: Віталій НАЗАРЕНКО, фото Дмитра Блауша

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів