Діти мріють про сучасну школу: на Чернігівщині відновлюють пошкоджений навчальний заклад

16 СІЧНЯ 2025, 13:21

1079

Михуля Юрій

З 2022 року в області постраждало майже півтори закладів освіти

Чернігівщина потерпає від ворожих обстрілів. Зазнають пошкоджень і заклади освіти. З 2022 року в області постраждало майже півтори сотні шкіл, садочків та вишів. Більшу частину вже вдалося відновити.  Для відбудови виділяє кошти держава, частково самі громади. За окремі проекти, що потребують значних інвестицій, беруться благодійні організації чи іноземні фонди.

Пошкоджені та зруйновані освітні заклади на Чернігівщині

У Михайло-Коцюбинській громаді нині відбудовують пошкоджений ворогом у 2022 році один із освітніх закладів. Сюди прилетіла ворожа ракета і частина будівлі була зруйнована. Загинула одна людина.

Марина Галько, заступниця голови громади

Марина Галько, заступниця голови громади: 

Громада почала ремонтні роботи своїми силами за сприяня бізнесу, місцевих підприємців. Зробили все, що могли своїми силами. Відгукнулися амбасадори платформи UNITED-24 Шевченко і Зінченко. У серпні 2023 року у Лондоні провели благодійний матч. Зібрали кошти і зараз вони використвуються для відбудови. Ведуться ремонтні роботи. Навчаються за змішаною формою. Попри роботи, діти повинні навчатися. Пріоритет для громади - навчання дітей.

Заклад дуже важливий для громади, бо є опорним. Тут також навчаються діти з багатьох навколишніх сіл. Тому у громаді прагнуть створити дітям комфортні умови для навчання.  

Лідія Гаєвська, керівниця відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму      

Лідія Гаєвська, керівниця відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму: 

В сучаних умовах виховання для дітей мають бути створені гарні умови для навчання. Якість навчання залежить від багатьох факторів, комп’ютеризація, приміщення і психологічна підтримка дітей має бути.

Попри руйнування значної частини закладу очне навчання вдалося організувати майже для всіх учнів. Благодійники допомогли з модульними приміщеннями. Не зупинили навчальний процес і після початку ремонтних робіт. 

Микола Шпак, директор закладу

Микола Шпак, директор закладу: 

У минулих роках ми якомога більше дітей намагалися повернути до звичного навчання. Цього року нам вдалося, площа велика і розмежували приміщення, де йде ремонт. Учні початкової ланки навчаються у модульних приміщеннях. Допомогли фіни. Учні старших класів тут на постійній основі. Умови такі, що 5-8 класи навчаються ротаційно через тиждень. Сподіваємося, що після відновлення закладу повернемося і приступимо до повноцінного навчання.

На відновлення закладу проектом передбачено 53 мільйони гривень. Завершити всі ремонтні роботи планують наступного літа. Будівельники кажуть, що встигнуть.    

Володимир Брайко в.о. керівника підрядної фірми

Володимир Брайко в.о. керівника підрядної фірми: 

Робота почалася з того, що вивезли сміття після руйнування внаслідок бойових дій. Почали відновлення, зробили перекриття, почали будувати дах, утеплювати. Зараз зробили частково фасад, штуктурних і малярних робіт багато. Поставили вікна, двері. На сьогодні освоєно коштів і виконано робіт на 30-35%, по графіку повинні закінчити у червні 2025 року.

Школярі в очікуванні завершення відновлювальних робіт у своєму навчальному закладі. Готові миритися з тимчасовими незручностями. Діти хочуть побачити школу яскравою і гарною. Кажуть, це буде мотивацією для успішного навчання. Школярі мріють не тільки про сучасну школу, а перш за все про якомога швидший мир в нашій країні.

Тетяна, школярка

Тетяна, школярка: 

Я вже уявила собі нову школу, яка вона гарна, як будемо ходити у нові кабінети, з новим обладанням. Є мрія, щоб ми нормально навчалися, не боялися, що щось літає, щоб повернулася моя подружка, бо через війну вона поїхала. 

Дарина, школярка

Дарина, школярка: 

Трошки не зручно, але можна потерпіти, хотілося швидше повернутися до школи, в це місце, яке за 7 років стало, як другий дім.

Софія, школярка

Софія, школярка: 

Щоб було натхнення туди ходити. Головне, щоб поряд були гарні друзі, щоб було хороше обладнання. Я надіюсь, що наша школа буде відбудована гарною.

Микола Шпак, директор закладу

Микола Шпак, директор закладу: 

Якщо наші діти будуть мотивонані тим, що заклад відновиться і це дасть поштовх для кращого навчання, то це буде стимулом і для нас педагогів.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: На Чернігівщині відремонтують дорогу в кредит: гроші дає банк з ЄС

Схожі новини

На Чернігівщині екологи утилізували понад 90 тонн нічийних пестицидів

17 СІЧНЯ 2025, 17:05

Загроза з боку ДРГ на Чернігівщині залишається високою - ОТУ "Сіверськ"

17 СІЧНЯ 2025, 16:53

Вбив улюбленого пса дружини - суд дав рік обмеження волі

17 СІЧНЯ 2025, 16:22

"На щиті" на Чернігівщину повертається переселенець із Донеччини

17 СІЧНЯ 2025, 15:22

На Чернігівщині жінка спалила будинок та сарай сусідів

17 СІЧНЯ 2025, 14:27

У прикордонній громаді привели до ладу сміттєзвалище - радіють не всі

17 СІЧНЯ 2025, 14:17

Московський патріархат не має права користуватись Єлецьким монастирем: рішення суду

17 СІЧНЯ 2025, 13:19

ТОП-переглядів