Про рівень спілкування одного з топ-посадовців з найближчого оточення ексмера Владислава Атрошенка розповів юрист Олександр Гашпар.
Він зауважив у соцмережах, що директор КП "Чернігівводоканал" Сергій Малявко, а також його підлеглий начальник служби охорони КП "Чернігівводоканал" - колишній працівник правоохоронних органів Володимир Філіпович «…забули, що власником підприємства на якому вони є тимчасовими працівниками - є територіальна громада Чернігова, яка платить їм зарплати і премії.
Але подивиться, як ці службові особи КП "Чернігівводоканал" публічно спілкуються з представниками власника - членами територіальної громади. З погрозами і матами, як якісь бандюгани чи якісь гопники з підворотні, наївно думаючи, що їх хтось боїться?», - написав Гашпар і виклав скріни спілкування з посадовцями. Де ті, не стримуючи себе ані в емоціях, ані у висловах лаються та використовують обсценну лексику.
«Мені цікаво, коли вони просять грошей у донорів, котрими виступають Червоний Хрест України UNDP Ukraine/ПРООН в Україні, GIZ Ukraine, Nefco in Ukraine, то вони з представниками донорських організацій спілкуються так само чи надівають маски добропорядності, аби їм виділили гроші, котрі вони потім будуть дерибанити».
Так, зокрема, Червоний Хрест України виділяє кошти на реконструкцію водопровідно-насосної станції № 2 «Подусівка». КП "Чернігівводоканал" підрядником наймає "УТБ-інжинірінг", яке точно пов'язане з колишнім очільником Чернігова Владиславом Атрошенком. "УТБ-інжиніринг" закуповує 17 тисяч погонних метрів труб у "ТОВ «ПГ «ТЕРПОЛІМЕРГАЗ»" за гроші Червоного Хреста і бюджетних коштів і продає їх Чернігівводоканалу по 9 161 грн за 1 пог. м.
Але в той же період часу ТОВ «ПГ «ТЕРПОЛІМЕРГАЗ» продає іншим покупцям аналогічну продукцію «Труба D 560*33,2 SDR-17 (1,0 МПа) ПЕ» від 2 843 грн до 3 804 грн за 1 пог. м.
Тобто на одних трубах "нагріли" донорів десь на 8 млн гривень. І це зазначено у матеріалах судової справи, яка нині слухається у Шевченківському райсуді Києва
«Таким чином, отримана інформація свідчить, що вказана схема була організована з метою ослаблення держави, шляхом вчинення дій, які направлені на руйнування та пошкодження об`єкту, що має важливе народногосподарське та оборонне значення в умовах воєнного стану.
З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 27.05.2024 надано дозвіл на проведення обшуку житлового приміщення, яке розташоване за адресою…, де фактично проживає директор КП «Чернігівводоканал», - йдеться у повідомленні суду на сайті ЄРСР.
Також «Чернігівводоканал» нещодавно скасував тендер "Реконструкція водопроводу діаметром 500 мм по вулиці Жуковського від насосної № 1 "Ялівщина" до вулиці Грибоєдова в м. Чернігові», бо компанія юриста КП Павла Вовка, яка єдина вийшла на цей тендер запропонувала використовувати труби виробництва ТОВ «ПГ «Терполімергаз», повідомив Гашпар.
«Чернігівводоканал» відмінив торги, зазначивши, що враховуючи досвід застосування поліетиленових труб зазначеного виробника та невідповідність відібраних зразків вимогам ДСТУ для водопостачання, дренажу та каналізації під тиском, замовник не може прийняти до застосування на об’єкті, що є предметом закупівлі поліетиленових труб, зазначеного виробника.
Тож, вони визнають, що якість труб - лайно, але закуповують їх у "УТБ-інжинирінг" по завищених в 2 рази цінах для реконструкції водопровідно-насосної станції №2 «Подусівка», - пише юрист.
Також він радить донорам бути уважними при фінансуванні встановлення когенераційних споруд і сонячних станцій для потреб "Чернігівводоканалу" , бо власника - громаду вони не інформують про наміри і плани щодо використання цих об'єктів і існує вірогідність того, що всі ці збудовані за донорські кошти об'єкти генерації будуть використовуватися в інтересах однієї людини, колишнього міського голови, який вже давно використовує об'єкти комунальної власності для власного збагачення за рахунок "зеленої енергетики"
За інформацією Гашпара саме ексочільник міської ради продав свою земельну ділянку і будинок по вулиці Політехнічній (Федоровського), 31 рідній сестрі Сергія Малявка, де здійснювались будівельні і земляні роботи без жодних дозвільних документів, а сам Малявко всупереч статті 22 Закону "Про запобігання корупції" використовував комунальне майно (важку техніку і інші машини), яке закріплене за КП "Чернігівводоканал" в своїх приватних інтересах.
«І, як слідує зі свідчень мешканців цієї вулиці, техніка "Чернігівводоканалу" використовувалась набагато довше, ніж це було зазначено у відповідних документах КП "Чернігівводоканалу", а отже ймовірно, Малявко використовув комунальну техніку безкоштовно, використовуючи своє службове становище і цим має зайнятися Служба безпеки України або Державне бюро розслідувань, бо є підозри, що начальник служби безпеки КП "Чернігівводоканалу", використовує свої зв'язки в чернігівських правоохоронних органах, аби вони не чіпали його керівника і його самого, бо його рідний брат, котрий має стосунок до ПП "Семидар" отримав вже кілька багатомільйоних підрядів від Чернігівводоканалу. Тому зловживаннями і схематозами Малявки мають займатися київські правоохоронці, на котрих Філіпович не зможе вплинути», - резюмує Олександр Гашпар.
Авторка: Євгенія Замковська
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Митник із Чернігівщини пропустив без платежів авто з Білорусі, "по вікна" завантажене товаром
- До начальника з Чернігова прийшла прокуратура, бо задорого купив електроенергію
- ВАКС зупинив провадження по справі сховища для відпрацьованого ядерного палива, де фігурують Микитась та його дружина-чернігівка