День Народження Сполучених Штатів: 20 цікавих фактів про цю країну

04 ЛИПНЯ 2022, 23:05

1249

День Народження Сполучених Штатів: 20 цікавих фактів про цю країну

Бібліотека Конгресу

4 липня Сполучені Штати Америки відзначають своє головне національне свято – День Незалежності. Саме 4 липня 1776 року було підписано Декларацію Незалежності США від Великобританії. Зараз США – один із головних союзників України на міжнародній арені, а тому пропонуємо вам підбірку цікавих фактів про наших заокеанських друзів.

1. Мабуть, усі знають, що на прапорі США містяться 50 зірок – по кількості штатів. А от що значать 13 білих та червоних горизонтальних смуг? Відповідь проста: це Тринадцять колоній, які й утворили Сполучені Штати у 1776 році. До речі, прапор США змінювався протягом всієї історії держави: з прийняттям нових штатів кількість зірок збільшувалась. Востаннє прапор змінювали у 1960 році – тоді штатом стали Гаваї.

2. Більшість американців мало цікавиться географією за межами Батьківщини. Це зрозуміло – США надзвичайно великі територіально та вкрай різноманітні: тут 6 часових поясів, є пустелі, гори, ліси, каньйони, а клімат – від арктичного (Аляска) до тропічного (Гаваї).

3. Всі чули про американських ковбоїв. Але мало хто знає, що образ ковбоя, який популяризували вестерни, далекий від реального. Насправді ковбої були просто пастухами, що переганяли худобу, а до того ж серед них було багато чорношкірих, мексиканців і навіть індіанців (згадайте хоч одного такого у кіно!). До речі, великі стада худоби досі поширені в США. Наприклад, у штаті Монтана кількість рогатої худоби втричі перевищує кількість жителів.

4. Лас-Вегас, всесвітньо відомий своїми казино, є також найяскравішим місцем на планеті, якщо дивитись з космосу.

5. Над дивними для європейців американськими законами часто жартують. Але і самі американці люблять посміятись. Скажімо, згідно законодавству штата Небраска за 30 доларів ви можете придбати диплом адмірала. Щоправда, його юрисдикція поширюється тільки на цей штат, а виходу до моря в Небрасці немає.

6. Американці надзвичайно полюбляють читати книги. Вони купують їх у величезних кількостях, а непоганий книжковий магазин можна знайти навіть у найменших містечках. Втім, це не заважає більшості американців робити помилки в словах – це вважається нормою і нікого не бентежить.

7. 100 доларів – банкнота з найбільшим номіналом у США. Зображений на ній Бенджамін Франклін, до речі, ніколи не був Президентом, але вважається одним із засновників Сполучених Штатів.

8. Всесвітньо відома мережа Mcdonald's вважається у США закладом для малозабезпечених прошарків населення. Втім, кожен восьмий американець працював у Mcdonald's.

9. Про Голівуд знає кожен. Але не всім відомо, що саме американська кіноіндустрія займає 70% світового ринку кіно. Щорічно в США на екрани виходять 650-700 повнометражних фільмів, тобто щодня виходить 1-2 нових фільми.

10. Саме США є батьківщиною таких напрямків у музиці як рок-н-ролл, джаз, хіп-хоп, кантрі і блюз.

11. Мало хто знає, що на одному з найпопулярніших у США та світі історичних фото «Підняття прапора на Іодзіма» (1945 р.) є українець – сержант Майкл Стренк, який народився в українській лемківській родині. Пізніше він був убитий під час боїв за Іодзіму.

12. У США приблизно вдвічі більше телевізорів, ніж все населення України.

13. Саме у Сполучених Штатах знаходиться найбільше в світі аеропортів.

14. Бібліотека Конгресу – місце, де можна у прямому сенсі слова заблукати. Тут знаходяться більш як 162 мільйони документів, причому щодня їх кількість зростає в середньому на 15 тисяч. Це найбільша бібліотека в світі. За приблизними підрахунками, якщо викласти книжки, що тут зберігаються, одна за одною, вийде відстань у більш як 1350 кілометрів. Це майже вдвічі більше, ніж від Чернігова до Херсону.

15. У США дві основні політичні партії – республіканці та демократи, причому за останніх найчастіше голосують американські жінки. Право голосу вони, до речі, отримали ще у 1920 році.

16.  Громадяни США з 16 років можуть водити машину, з 18 купити зброю. Але алкоголь продають тільки з 21 року. Втім, є винятки у деяких штатах. А п`ють американці найчастіше зовсім не національний напій - віскі, а звичайне пиво.

17. Право на володіння зброєю гарантоване Конституцією, а в тих штатах, де дозволене ще й вільне її носіння вуличних злочинів менше, ніж у штатах, де воно заборонене.

18. Найпопулярніший спорт в США – американський футбол. Причому самі американці називають його просто футболом (football), а ось звичну нам гру з м`ячем звуть soccer.

19. Перша поправка до Конституції, прийнята ще у 1791 році гарантує відділення церкви від держави. Але при цьому девіз США – In God We Trust (Ми покладаємось на Бога).

20. У США проживає більше двох мільйонів українців або осіб українського походження. Зазвичай наші співвітчизники обирають для проживання  північно-східні промислові штати: Пенсільванію, Нью-Джерсі та Нью-Йорк.

Читати також: Відома конгрес-вумен зі США знову приїхала на Чернігівщину

Схожі новини

По чім на місцевому ринку Чернігівщини бройлери, качки і курчата

18 КВІТНЯ 2024, 19:23

Група «Прозорість і підзвітність» посилить контроль за закупівлями

18 КВІТНЯ 2024, 18:07

Фото

Чернігівка відкрила кондитерську у Лондоні

18 КВІТНЯ 2024, 17:13

У Ніжині відкриють магазин Епіцентр формату Express

18 КВІТНЯ 2024, 16:13

Носівка у жалобі за загиблою поліціянткою Аліною Миколаєць

18 КВІТНЯ 2024, 15:08

Загинув на плацдармі біля Кринок: рідні просять за петицію щодо звання Героя

18 КВІТНЯ 2024, 14:09

Троє чеченських військовослужбовців дістали поранення під час обстрілу Брянщини

18 КВІТНЯ 2024, 13:51

ТОП-переглядів