Броварський міськрайонний суд виправдав 40-річного Володимира Терещенка, городнянця. Прокуратура звинувачувала його в розбійному нападі на інкасаторський автомобіль «ПриватБанку», убивстві трьох інкасаторів, заволодінні грошима та підпалі авто.
42-річному Олександру Маклюку інкримінували розбійний напад та вбивство. Йому присудили 15 років за розбій. Причетність до вбивства прокурор не довів.
У жовтні 2015 року пограбували інкасаторську машину. Забрали 10 мільйонів 500 тисяч гривень, 150 тисяч доларів і 30 тисяч євро. Інкасаторів застрелили.
Перша підозра впала на Олександра Маклюка, котрий теж працював інкасатором. Бо наступного дня прийшов на роботу з опіками руки й голови. Пояснив, що обпікся, коли чистив накип в електрочайнику. Наступного дня Маклюк зник. Затримали його 22 жовтня 2016 року в Санкт-Петербурзі. 25 жовтня 2017 року екстрадували в Україну. Після цього затримали його друга, теж городнянця, Терещенка. І зробили головним винуватцем. Той заперечив свою причетність до нападу. Та його закрили в СІЗО. Згодом Маклюк написав розписку, що обмовив Терещенка. Проте після бесіди з правоохоронцями «забув» про неї. Справа тяглася понад дев’ять років.
— «Сім з половиною років під вартою… Я був п’ятим чи сьомим адвокатом і близько року тому вступив у справу. Гірше за все за кимось підбирати хвости... Моя судова промова за об’ємом не менша від тексту вироку. Долучив її до справи, бо там були розкриті два основних питання: 1) спростування обвинувачення; 2) спростування неправдивих показів співучасника. Після проголошення вироку і відкриття конвоєм клітки, обоє виправданих не відразу зрозуміли, що сталось. Не вірили, що суд звільнив їх з-під варти, а охорона виганяє в залу судового засідання.
Обличчя прокурора потрібно було бачити. Від рожевого і самозакоханого — на початку судового засідання і до чорного, як у тракториста на сухій ріллі, — під кінець засідання. Покинув речі на своєму столі і кудись зник.
Але радості чомусь немає. За державу прикро…», — написав Віктор ЧЕВГУЗ, відомий київський адвокат, який захищав Терещенка.
* * *
Маклюка випустили на волю прямо в залі суду, бо з врахуванням закону Савченко (коли рік у СІЗО зараховується за два) він загалом відсидів понад 15 років.
Наразі обидва з родинами. Відходять від тюрми.
Дружина Маклюка ще в листопаді 2015 року подала на розлучення. І повернула собі дівоче прізвище.
А дружина Терещенка не сумнівалася в його невинуватості. Постійно їздила на суди в Бровари, до чоловіка на побачення в СІЗО. Возила до нього синочка, аби знав тата. Хлопчику було лише три місяці, коли батька затримали. Нині дитина вже ходить до другого класу.
— Я вірила, правда переможе. Бракує слів, аби описати, що в мене на душі, — радіє Ольга ТЕРЕЩЕНКО, дружина Володимира.
* * *
А грошей так і не знайшли.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Раніше крав картоплю та зливав пальне, а тепер вбив
- Убили військового на замовлення дружини
- Обгоріле тіло лежало поряд з автівкою: подробиці вбивства водія, який возив продукти на прикордоння
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":