Носівська міська рада уніфікувала орендну плату за землю, за всіма видами використання. За землі сільськогосподарського призначення треба платити 12 відсотків оцінювальної вартості. За ті, що під легку промисловість, — п’ять відсотків. Землі під інше виробництво — 10 відсотків.
— Раніше ставки орендної плати затверджувалися райдержадміністраціями, Держгеокадастром. Одному могли написати три відсотки, іншому — 12. А призначення земель те саме. Орендна ставка могла затверджуватися на 45 років. Це не нормальна конкуренція, так не має бути. Підвели до єдиного цілого. Щоб усі працювали в однакових умовах. Щоб ніхто не міг сказати: «Чому в мене така, а в сусіда інша ціна?» Це впливає й на собівартість виробленого продукту, — пояснює Вікторія ШЕВЦОВА, начальниця відділу доходів фінансового управління Носівської міської ради. — У 2023 році до бюджету Носівської територіальної громади надійшло 11 мільйонів 394 тисячі 103 гривні за землю. Зараз 11 мільйонів уже зібрали. А рік ще триває.
— За підрахунками міськради, у цьому році бюджет громади повинен поповнитися на 16 мільйонів 65 тисяч 600 гривень. У наступному році — на 16,5 мільйона. Вдасться таке?
— Це цифри за попередніми прогнозами, що розрахувало наше фінансове управління під керівництвом Валентини Пазухи. Ще працювати й працювати. Але нововведення вже діють. Відбулася зміна в нормативно-грошовій оцінці земель. Деякі землі, що були за межами населеного пункту, увійшли до нашої території. Є, наприклад, підприємство, «сплячий» завод. Від них бачимо надходження понад чотири мільйони гривень на рік. Але є великі податкові борги щодо нерухомого майна.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Оренда паїв на Чернігівщині дешева. Натомість рілля коштує дорого
- Скільки землі продали на Чернігівщині і за яку ціну?
- Де на Чернігівщині найдорожча земля, а де найдешевша
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":