За словами речника ГУР Андрія Юсова, росія навмисно розганяє чутки про новий наступ на півночі, однак у відомстві ситуацію відстежують.
Також Юсов додав, що окупанти зосередили контингент близько 19 тис на кордоні з Сумщиною та Чернігівщиною.
"росія навмисно запускає хвилю чуток про новий наступ на Сумську та Чернігівську області, однак, попри хайп, загроза все одно лишається, тому ситуація відстежується, а кордон укріплюється", - заявив у коментарі виданню LIGA.net представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.
За його словами, рф навмисно запускає хвилю чуток про новий наступ на Сумську та Чернігівську області.
Юсов зазначив, що подібні інформаційні операції вже неодноразово реалізовувалися окупантами навколо теми ймовірного загострення з напрямку білорусі: "Цього разу мова йде і про Північ".
Андрій Юсов
"З іншого боку, загроза постійно зберігається, тому ситуація відстежується і по формуванню, і передислокації угруповань (На території рф. – Ред.). Звичайно, ведеться робота з посилення кордону. Тобто жодних несподіванок в даній ситуації не буде", – наголосив представник воєнної розвідки виданню LIGA.net.
На запитання, чи актуальна інформація про зосередження близько 19 тисяч військовослужбовців рф на кордоні Чернігівської та Сумської областей, Юсов відповів, що ситуація не змінювалася.
Він пояснив, що передислокація окремих частин окупантів пов'язана з бойовими діями, які відбуваються в останній тиждень, зокрема, й у Бєлгородській області росії.
Представник ГУР додав, що з урахуванням бойових дій на території рф у Бєлгородській і Курській областях загарбники намагаються змістити акцент уваги й поширювати інформацію у своїх інтересах.
Також нардеп Олексій Гончаренко стверджує, що нині у французькій столиці йде обговорення про введення французьких військ в Україну. Кількість солдат в контингенті поки ще остаточно не визначена. Але начебто Емманюель Макрон налаштований дуже рішуче.
«Франція створює коаліцію союзників. Польща імовірно туди ввійде. Балтійські країни теж. Ще йде пошук по іншим європейським країнам. Німеччина проти, бо вважає, що це непотрібна ескалація, яка може призвести до глобальних ризиків. Прямого зіткнення з росією там бояться», - пише у власному телеграм-каналі Гончаренко.
Олексій Гончаренко
Одначе при цьому мова не йде про пряму участь іноземних військових в бойових діях.
Розглядається декілька варіантів. Зокрема - ідея місії з європейських солдат на кордоні з білоруссю, яка вивільнить з цього напрямку українських військових. Це дозволить укріпити Східний та Південний напрямки.
Також начебто французькі політики міркують над тим, щоб створити об'єднану базу для тренування та виробництва боєприпасів на території України. Обирають де саме. Наразі є основні дві точки на Заході України, які розглядаються.
В свою чергу, ще 29 лютого прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь пояснив, що французькі війська можуть брати участь у війні на боці України для захисту певних кордонів, брати участь у навчаннях або наземній протиповітряній обороні. Він виключив участь солдатів Франції в боях «безпосередньо на лінії фронту», пише Public Senat.
"Час Чернігівський" писав про таке: