«Вісник Ч» писав про Івана Свидоренка, чернігівця. Він скаржився на безсоння. Відгукнувся Дмитро ЧЕРНЯК, теж чернігівець. Співчуває тим, кого вимучує безсоння. Каже, що і його сіпає, дьоргає. Буйні ночі бувають, коли сон тікає. Та на те знайшлася рада.
— Мені допомагає цибулиння, — ділиться. — Цибулю чистимо. Кожушки зазвичай викидаємо. Та шелуха — не сміття. Треба заварювати як чай і пити. Вип’ю такий чай — до 9.00, буває, сплю.
Варить цибулиння в каструлі. Не на один раз. А щоб тижнів на два вистачило.
— Чого ж я буду щодня це робити? — переставляє костур.
Напій виходить, як міцна заварка. Настоявся — розливає в пляшки чи півторалітрові банки.
Старається вживати після обіду. Разів три-чотири по кілька ковтків. До обіду не п’є, бо на прогулянку ходить. А ліки трохи сечогінні.
Чи правда цибуля лікує безсоння? Лікарі кажуть, що в ній є спеціальна амінокислота. L-триптофан. Вона діє заспокійливо. Сприяє виробленню мелатоніну. Гормону сну.
* * *
— Цибулиння, справді, містить гормоноподібні речовини, — пояснює Алла БОРЩ. Лікарка- фітотерапевтка, кандидатка медичних наук з Варви. — Вони впливають на роботу наднирників. І, частково, на вироблення мелатоніну.
Та в безсоння є якась причина. Це не може бути просто так, ні з того ні з сього. Якщо нестача мелатоніну, цибулиння може допомогти організму. Череда, цибулиння, лушпиння часнику. Якщо допомагає, добре.
Але ж причина безсоння може бути в іншому, — продовжує. — Зі щитовидкою пов’язана. Зі стресами, нервуванням, перенапруженням. Тоді теж людина не засинає нормально. І не висипляється. Сон неповноцінний. Дуже часто поверхневий. Короткий. Дві-три години — і все.
Тож, повторює, намагаємося визначити причину. А тоді лікуємо. Є трави, які впливають на глибину сну. Це заспокійливі. Валеріана, собача кропива (пустирник). На ніч можна пити.
І цибулиння, якщо протипоказань чи побічної дії нема. За винятком, якщо є цукровий діабет. Якщо це захворювання, треба обережно приймати. Принаймні спробувати — це нешкідливо. Адже головне в лікуванні — не зашкодь.
* * *
Цибулиння додають і в суп. І в холодець нечищену цибулю. Цибулинням на Великдень яйця фарбуватимемо.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО.
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Корінь лопуха: природна аптека для вашого організму
- Дифтерія, ротавірус, ГРВІ: репортаж із лікарні інтенсивного лікування на Чернігівщині
- У Чернігові лікується боєць: "Кістки чистили. Попереду ще мінімум три операції»
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":