Чоловік із державної служби подався в ютубери і виготовляє дитячі саморобки

08 СЕРПНЯ 2023, 18:51

1809

Чоловік із державної служби подався в ютубери і виготовляє дитячі саморобки

Сергій Білик з дочкою Соломією

Сергій Білик зі Срібного за спеціальністю інженер-будівельник. Очолював відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Срібнянської райдержадміністрації (до укрупнення районів). По-простому, був районним архітектором. А тепер ютубер.


Сергій ріс без батька і матері. Народився в Артеменковому, з семи років жив з бабусею в Савинцях. Закінчив Сумський аграрний університет, вивчився на інженера-будівельника.  Одружився на колишній однокласниці Марині.

Зараз 31-річний Сергій в ютубі показує, як робити дитячі іграшки своїми руками.

— DIY (ді-ай-вай). Іграшки-саморобки, які можна зробити з підручних матеріалів: з пляшок, картону, паперу. Щось сам придумую, щось в інтернеті знаходжу. Різні будиночки, мишоловки, пістолети. Багато моїх власних саморобок інші ютубери скопіювали. Більше розраховую на англомовну аудиторію. Тому йде тільки відео-інструкція з розмірами, без озвучки. А опис і теги англійською мовою.

— Ви пішли з посади, коли реформували райони і ліквідували райадміністрації?

— Звільнився раніше. Не дуже мені подобалась державна служба. Займався там регулюванням містобудівної діяльності. Будувалось у районі мало. А хто будувався, звертались до мене за документами. У 2014 році прийшов на зарплату 1200 гривень. Потім до двох тисяч, бо не було ні стажу, ні рангу, ні вислуги — нічого, що впливає на збільшення зарплати держслужбовців. Як закінчив університет, у РДА якраз звільнилась посада, і я туди прийшов. Спеціаліст отримував більше, ніж начальник відділу. Згодом дослужився до 4300. Паралельно вже вів ютуб, було кілька каналів. Почав, ще коли навчався в університеті. А найпопулярніший запустив, коли вже працював архітектором. Зняти новий ролик, вставав о п’ятій ранку, щоб потім встигнути на роботу. В обідню перерву монтував. Ночами менше спав, ніж знімав. У кращі часи за місяць заробив річну зарплату архітектора. Але таке було кілька разів. Коли побачив, що дохід від ютуба неспівставний із зарплатою, просто написав заяву і пішов. Років п’ять тому. Після мене РДА протрималася ще півтора року.

Зараз на моєму ютуб-каналі пів мільйона підписників. Якщо перекласти українською, канал називається «Сім’я містера гарячого клею» (Mr.HotGlue’s Family).

— Чому саме саморобні іграшки?

— Моє хобі — майструвати руками. Починав зі складних саморобок, але глядачам цікаві прості. Продивився успішніші канали українських хлопців, розраховані на англомовну аудиторію. Саморобка — така штука, що ролик може бути і без озвучки. Достатньо показати всі розміри і як робити. Якщо можеш якісно озвучити англійською, то тільки в плюс, а як ні, то краще взагалі без неї. Діти дивляться і просто повторюють.

У 2017-2018 роках на хвилі популярності були саморобки з картону. Зараз популярні вироби з підручних засобів. Наприклад, із сірникових коробок. Або п’є дітвора кока-колу, залишилась банка. Палички з морозива накопичилися. І що з цього можна зробити? І будиночки для котів, і скарбнички. Якщо заморочитися, то з паличок можна зробити великий меч. Їх склеюють, під прес, потім шліфують, стругають, фарбують. Насправді вдома це ніхто повторювати не буде і палички для цього не купують. Але відео залипатєльне, можна подивитися.

— Яка саморобка найкрутіша?

— Найбільше переглядів набрала картонна мишоловка. 35 мільйонів. Її сам придумав.

Щоб відео зайшло на англомовну аудиторію, достатньо метаданих: опис, теги каналу, в ідеалі ще й озвучування англійською. Зараз роботи ютубу (алгоритми) можуть розуміти навіть, про що говориться у відео. Аналізують, про  що ролик і пропонують тим, хто цікавиться. Головне, нічого не ляпнути українською, щоб не зайшли першими наші глядачі. Бо тоді алгоритм почне пропонувати його українцям. А якщо його подивляться першими в Америці, то вірогідніше, що він пропонуватиметься там. Там дохід разів у 10 вищий. Дохід йде з контекстної реклами. Автор ролика отримує 55 відсотків вартості реклами. 45 забирає ютуб. А лайки грають роль для просування відео. Якщо ролик подивилися пару глядачів і ніяк не відреагували, ютуб перестає цей ролик пропонувати.

Саму саморобку «на коліні» зробити нескладно. А відзняти на відео кожен крок, причому так, щоб було і зрозуміло і цікаво, придумати оригінальну підводку  — треба і час, і вміння, і фантазія. Зараз я трохи цю діяльність призупинив, після 2018 року жорсткіше конт­ролюється дитячий контент. На ньому стало менше реклами і знизилась його монетизація. Не можна коментувати відео, розраховане на дітей, не можна його просувати. Пробую втілити інші інтернет-проєкти, вони поки що не дуже вистрілили. Проводжу експерименти. Розробляю канал зразу на кілька мовних груп.

Спочатку знімав відео для аудиторії СНГ, намагався озвучити російською. А російська мені не близька. Щоразу, як озвучував, язик заплутувався, не подобалося це. Через себе переступав. Аудиторія на болотах дуже ядуча. Хорошого мало скажуть, а обкакати — залюбки. За кордоном лояльніші. Останнім часом намагаюся коригувати слова, говорити тільки українською. І дитину вчимо говорити чистою українською, — Сергій бере на руки семирічну Соломійку. Це вона грається потім іграшками, які татко зробив на камеру. І навіть мелькає на деяких відео-роликах.

Дружина Марина не тільки підтримує чоловіка, а й пішла його стопами. Вона філолог (закінчила ніжинський університет). Викладала мову і літературу в подільській школі, коло Срібного. А після декрету на роботу не вийшла. Працює вдома копірайтером. Пише статті для соцмереж, сайтів. Співпрацює з маркетинговим агентством. Клієнтів знаходить через інстаграм. Працює із замовниками з різних країн. Російськомовним відмовляє.

Джерело: Олена ГОБАНОВА. Фото з відео на каналі Сергія БІЛИКА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів