Чим закінчилась історія про 83-річну пенсіонерку, якій контролери у тролейбусі виписали штраф

04 КВІТНЯ 2024, 13:24

88549

Елеонора Артем’єва показує пенсійне посвідчення і постанову про штраф

Елеонора Артем’єва показує пенсійне посвідчення і постанову про штраф

21 березня 83-річній Елеонорі Артем’євій, чернігівці, контролерка тролейбусного управління Тетяна Кирієнко виписала штраф — 240 гривень, за проїзд без пенсійного посвідчення. Елеонора Порфирівна їхала з другої міської лікарні в тролейбусі №9. Через дві зупинки зайшли контролери. Попросили показати пенсійне. А вона забула вдома. Спиралася на паличку, в руках тримала медичну картку. У картці вказані всі її дані, в тому числі рік народження.

Артем’єва запропонувала купити квиток або вийти на найближчій зупинці, це теж не влаштувало контролерів. За стареньку вступилися пасажири. Та нічого не допомогло. Виписували їй штраф, до речі, по даних із медичної картки.

У тролейбус Елеонора Порфирівна сіла близько 18.00, додому добралася о 20.00.

26 березня 39-річний Олександр ЛОМАКО, в.о. мера Чернігова, відреагував на цю історію та став на захист літньої людини:

«Вимагаю від контролерів міського громадського транспорту належного ставлення до літніх людей! Повага, повага і ще раз повага! Сьогодні під час наради передав контакти керівнику тролейбусного управління. Саме він компенсує штраф Елеонорі Порфирівні. Принагідно, проведе бесіду з контролерами, щоб ті по-людськи ставилися до пасажирів похилого віку. Наступного разу реакція буде більш жорсткою. 100 відсотків за безквитковий проїзд треба штрафувати, але тих, хто реально порушує правила, а не літню бабусю, яка забула вдома посвідчення. Добре, якщо ви в такому віці не забуватимете документів, таке ставлення — неприпустиме».

— Сьогодні штраф заплатила, — каже Елеонора Порфирівна, говоримо ввечері, 26 березня. — У мене проблеми з зором. Праве око зовсім не бачить. На 15.30 був запис до лікарки. Чоловік, Вова, каже, день теплий, в зимовому пальті буде спекотно. Послухала і вдягнула яскраву весняну куртку бордового кольору,  її подарувала онука, синій капелюшок. А пенсійне посвідчення залишилося в зимовому пальто. Під’їхав  «дев’ятий» тролейбус і я спокійно, з впевненістю, що у мене всі документи з собою, зайшла. Пасажирів багато. Ходжу або з паличкою, або з ходунками. Мені поступилися місцем. Кондукторка глянула на мене, пенсійне не перепитала, повірила й так, що я пенсіонерка.

Коли додому поверталася,  сіла в той самий тролейбус, з тією ж кондукторкою. Ще кажу їй: «З вами їхала в лікарню, ви й додому везете». А вона мені: «Я вас пам’ятаю». І тут заходять контролери: «Приготуйте документи». Я за свою сумочку. А пенсійного нема. Кажу: «Ви мене вибачте, я не «заєць», не жулік, не крадійка». Вона мені: «Будете платити штраф». А у мене з собою тільки сто гривень. Вони двоє стали наді мною: «Платіть». Пасажири почали заступатися: «Жіночки, що ви знущаєтеся? Ви не бачите, що вона пенсіонерка». «Якщо ви такий жалісливий, заплатіть штраф за неї, а як не можете — ідіть. Я виконую свої обов’язки».

Я все розумію, медична картка — не документ. Розумію, що контролер відпрацьовує зарплату. Але ставлення до людей похилого віку повинно бути трохи інше. І вони з моєї медичної картки переписали мої дані, виписали штраф. Дали розписатися. Ще і пригрозили, що треба його заплатити впродовж 10 днів.

Вдома з лупою почала читати. Заплатити треба впродовж 15 днів. Інакше штраф буде в два рази більший, 480 гривень. Чоловіку розказала про свої «пригоди» не одразу. Він пенсіонер, інвалід. Не хотіла, щоб нервував. Але ж час іде. Вирішили заплатити. З банківською комісією вийшло 275 гривень, — бабуся показує штраф, виписаний контролером КП ЧТУ Кирієнко Тетяною Михайлівною. Написано з помилками. Дані бабусі російською, місце реєстрації неправильне.

— А ви знаєте, що Ломако заявив сьогодні у міськраді? Штраф за вас повинен заплатити начальник тролейбусного управління, — читаю бабусі звернення Ломако.

— Не знала. Але написав він все вірно.

— Як він дізнався про вашу історію?

— Скоріш за все, від онуки. Я їй пожалілася. Вона або подзвонила в міську раду, або написала Олександру Анатолійовичу повідомлення в соцмережах. Але про те, що він так відреагував, не чула. Мені було дуже соромно в тролейбусі. Контролерка на мене так натисла, наче я злочинниця. А я сорок років відпрацювала акушеркою.

* * *

— Якщо Олександр Анатолійович, мій керівник, сказав мені оплатити штраф за цю бабусю, значить, заплачу, — сказав телефоном 50-річний Руслан ЄМЕЦЬ, начальник тролейбусного управління Чернігівради. — Бувають різні випадки в транспорті, навіть їздять із підробленими посвідченнями, котрі наші працівники вилучають.

— Постанова про штраф написана з помилками, вказана невірна адреса, чи має вона юридичну силу?

— З помилками — це погано. На жаль, маємо такий рівень освіти.

Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, "Вість"

"Час Чернігівський" писав про таке: Проїзд у муніципальному транспорті Чернігова - найдорожчий в Україні

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів