Чи вчитимуться діти у школі чи дистанційно - вирішуватиме кожен заклад сам

03 СЕРПНЯ 2022, 11:38

1374

Чи вчитимуться діти у школі чи дистанційно - вирішуватиме кожен заклад сам

Фото із відкритих джерел

Менш ніж за місяць — 1 вересня — в Україні в умовах повномасштабної війни у школярів має розпочатися новий навчальний рік.

Багатьох батьків турбує, як відбуватиметься сам процес. Цим питанням переймаються і посадовці різних рівнів, адже найголовніше — це безпека, яку зараз ніхто не може гарантувати в жодному регіоні країни.

"Час Чернігівський" провів анонімне опитування у телеграм каналі. Виявилось, більшість батьків не хочуть направляти дитину до школи чи садка навіть за умови, що там буде нормальне укриття чи сховище.

Як прокоментували у Чернігівській ОВА, чи відкриється школа для повноцінного навчання - вирішуватиме сам колектив навчального закладу.

— У Законі України «Про повну загальну середню освіту» чітко прописано, що структуру і тривалість навчального року (тижня, дня), занять, відпочинку між ними, а також форму організації освітнього процесу визначає педагогічна рада конкретного закладу у межах часу, передбаченого освітньою програмою. Але під час воєнного стану це питання тісно опрацьовуватиметься з батьками, — прокоментував начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОВА Микола Конопацький. — Це означає, що при виборі форми навчання — очної, дистанційної чи змішаної — буде врахована думка батьків. 

На цьому також наголошує міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет:

— Якщо батьки побоюються очного навчання, то вони можуть вибрати будь-яку форму навчання для своєї дитини: дистанційну, індивідуальну чи екстернат. 

За словами Миколи Конопацького, нині триває активна підготовка до нового навчального року. Зокрема працюють комісії, які обстежують заклади освіти на предмет готовності організації офлайн-навчання. Так, із наявних 955 закладів (вищих, передвищих, професійно-технічних, загальноосвітніх, дошкільних та інших) обстежено понад половину.

На підставі висновків комісій заклади отримають паспорти безпеки, де будуть зазначені показники руху до сховища, план евакуації, розрахунковий час та інше (йдеться про ті, які мають укриття). Заклади освіти, де немає взагалі укриттів або ж вони не відповідають встановленим вимогам, працюватимуть тільки в онлайн-режимі.

Подібна ситуація і з закладами дошкільної освіти. Тут при прийнятті відповідних рішень підходитимуть ще прискіпливіше, враховуючи низку факторів, що впливатимуть на евакуацію учасників освітнього процесу.

Читати також: Як пошкоджені школи у громадах біля Чернігова готуються до навчального року

Схожі новини

Відключення електроенергії на 22 листопада по Чернігівщині: чого чекати?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 01:54

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

ТОП-переглядів