Анатолій – має інвалідність 2-ї групи. Прийшов у чернігівський ЦНАП з’ясувати як люди з вадами здоров’я можуть пересуватися в приміщенні і отримувати послуги. Каже, побаченим задоволений. Єдине, що потребує покращення - заїзд для людей на візках на вході в ЦНАП.
Анатолій Калита, інвалід 2-ї групи:
Це маленький недолік, який не заважає, щоб тут обслуговуватися. Все, що я хотів я тут побачив. Все відповідає нормам ДБН.
Не завадив би і спеціальний ліфт, але потреби у ньому немає, кажуть у ЦНАПі. Всі послуги люди з інвалідністю можуть отримати не піднімаючись на другий поверх. Щороку в центрі проводять моніторинг доступності послуг, навіть навчали адміністраторів жестової мови.
Олексій Голован, заступник начальника ЦНАПу:
Організація роботи у ЦНАПі така, що будь-яка послуга може бути забезпечена на 1 поверсі. Забезпечено комфортні умови: є інклюзивний туалет, є пеленальний столик для немовлят, забезпечено таблички шрифтом Брайля, є кнопка виклику на вулицю, на місцях є технічні засоби для людей з порушенням слуху, адміністратори пройшли курси жесткової мови для комунакації з людьми з вадами слуху.
Доступність послуг для людей з інвалідністю важлива, кажуть у військовій адміністрації, представники якої теж оцінювали рівень безбар’єрного середовища у ЦНАПі.
Сергій Зенченко, заступник начальника Чернігівської ОВА:
Є ініціатива першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», є проект уже першого віце-прем’єра Михайла Федорова – «Безбар’єрний ЦНАП». Оцінювали рівень безбар’єрності, вхідну групу, санітарну кімнату, середовище загалом. З урахуванням того, що ДБН на поточний момент були оновлені, то треба провести декілька модифікацій.
Наразі у чернігівському ЦНАПі можна отримати до 300 видів послуг. Протягом наступних 5 років у центрі планують зробити повне переформатування задля покращення доступності.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Роботизовані системи ставлять на ноги хворих дітей у центрі реабілітації