Чернігівський політех отримав грант на створення цифрового хабу, що займатиметься ШІ і не тільки

25 ЛИПНЯ 2024, 12:56

1572

Чернігівський політех отримав грант на створення цифрового хабу, що займатиметься ШІ і не тільки

Фото ілюстративне

НУ "Чернігівська політехніка" спільно з партнерами виборов один з 6 грантів на створення цифрового інноваційного хабу (координатор проєкту від України - КНЕУ імені Вадима Гетьмана), що надаватиме послуги бізнесу у сферах штучного інтелекту, кібербезпеки, високопродуктивних обчислень, цифрової освіти та підтримки стартапів. 

«Реалізація даного проєкту сприятиме розвитку сіверського регіону, підвищенню конкурентоздатності місцевих підприємств», - підкреслили на сторінці вишу у соцмережах.

Чернігівський цифровий хаб стане частиною загальнонаціональної екосистеми хабів, які облаштують до 2025 у Харкові, Львові, Києві, Хмельницькому, Івано-Франківську та інших містах. Згодом, українська мережа стане частиною європейської. 

Про що мова? 

Осередки, які створюються за допогою міжнародних партнерів - Європейські цифрові інноваційні хаби (ЄЦІХ), центри, які допомагають малому й середньому бізнесу та державним організаціям вдосконалювати виробничі процеси, продукти або послуги за допомогою цифрових технологій. 

Торік з грудня стартував національний відбір до мережі хабів. Заявки майбутніх учасників приймали з 20 грудня 2023 до 19 січня 2024. Всього надійшло 60 заявок, 15 з яких рекомендували для конкурсу ЄС. 

Таким чином, переможцями конкурсу стали об’єднання, які готові впроваджувати інновації та цифрову трансформацію для українських підприємств і державних установ. Шість із них отримають фінансування ЄС на створення й функціонування ЄЦІХ, а саме: 

  • Інститут фізики НАН України. Спеціалізація: енергоефективність.
  • Громадська спілка «Харківський кластер інформаційних технологій». Спеціалізація: у сферах енергетики, агропромисловості, кібербезпеки та тестування нових технологій.
  • Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Спеціалізація: у сферах штучного інтелекту, кібербезпеки, високопродуктивних обчислень, цифрової освіти та підтримки стартапів (в межах цієї програми реалізується і Чернігівський хаб).
  • Асоціація «Львівський кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг». Спеціалізація: у сферах штучного інтелекту, машинного навчання, VR та AR, робототехніки, радіоелектроніки та цифрової освіти.
  • Поліський національний університет. Спеціалізація: у сфері розвитку цифрових навичок високого рівня.
  • Хмельницький національний університет / EDIH “Clothing Technology & Textile Hub”. Спеціалізація: у сферах швейної промисловості та машинобудування.

Загальний бюджет підтримки хабів в Україні за участі ЄС — 4,5 мільйона євро. Грант від Європейського Союзу покриє половину вартості створення та діяльності хабу до кінця 2027 року. Решту 50% повинен покрити учасник, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Хаби надаватимуть послуги бізнесу та громадському сектору в 4 ключових напрямах: 

  • доступ до технологій та компетенцій: надання приміщень, інфраструктури й підтримки, що дасть змогу компаніям випробувати цифрові та інноваційні технології
  • навички та навчання: послуги для підвищення кваліфікації працівників, зокрема, приватних компаній та організацій державного сектору 
  • підтримка з пошуку інвесторів: допомога в пошуку джерел фінансування для впровадження цифрової трансформації, а також у розвитку нових цифрових послуг та бізнес-моделей 
  • пошук партнерів, зокрема за кордоном 

Європейські цифрові інноваційні хаби в Україні запрацюють у 2025 році після підписання грантових угод. ЄЦІХ сформують регіональну мережу та увійдуть до загальної європейської мережі цифрових інноваційних хабів. Це дасть змогу налагодити контакти з іншими європейськими хабами та в подальшому обмінюватися передовим досвідом між центрами в різних країнах. 

Авторка: Анастасія Ярмоленко

"Час Чернігівський" писав про таке: У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

Схожі новини

Половина населення українську мову розуміє: військовий з Чернігівщині про бої на Курщині

13 ГРУДНЯ 2024, 19:26

Захищав Чернігів: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

13 ГРУДНЯ 2024, 18:01

Фото

Переселенцям допомогли із дровами і дали грошей на поросят

13 ГРУДНЯ 2024, 17:15

Cartier – це життєва філософія

13 ГРУДНЯ 2024, 16:26

Олена Шуляк: Україна технічно готова компенсувати зруйноване житло на окупованих територіях

13 ГРУДНЯ 2024, 16:18

У землі 28 тонн риби. Збитки... 338 мільйонів гривень. Риба майже золота

13 ГРУДНЯ 2024, 16:05

Після ракетного удару пораненого чоловіка прооперували. Спочатку в Мені, потім у Чернігові

13 ГРУДНЯ 2024, 15:21

ТОП-переглядів