Під час облоги Чернігова та після втечі ворога, залізничники стали прикладом стійкості та професіоналізму. В короткі строки вони змогли відновити важливе транспортне сполучення, насамперед вантажних потягів, які почали доправляти в місто продукти харчування та предмети першої необхідності.
Сергій Скиба – черговий чернігівського депо. Він добре запам’ятав день, коли в Чернігів після тривалого періоду прийшов перший потяг.
"Перший потяг, який прийшов привіз продукти, засоби першої необхідності - це було не свято, а прорив блокади міста", - пригадує Сергій Скиба, черговий по депо.
Сергій та чимало його колег отримали відзнаки з нагоди професійного свята. Залізничники буквально жили тоді на роботі, зберігали техніку, допомагали людям ховатися у бомбосховищах, як могли підтримували ЗСУ. Продовжують вони робити це і зараз, наближаючи нашу перемогу, каже начальник обласної військової адміністрації.
"Тоді отой перший потяг - він став як ковток повітря. Були в ізоляції, прийшов потяг -і це було щастя. Я дякую за те, що робили, за вашу професійність. У складний час ви тут і допомагаєте перемагати Чернігівщині", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.
Залізничникам, як і всій країні під час війни складно. Вони мріють про повернення миру, про нові маршрути, оновлення парку залізниці і готові докласти для цього усіх зусиль.
"Хочеться, щоб потяги були більш комфортними, оновилися, бо дуже старий парк, хочеться нового, але не від нас залежить. Мабуть, не в цей час. Віримо, ждемо, надіємося. Все буде добре", - каже Сергій Момот, майстер дільниці.
"Головне перемога. Вона буде, так що будемо боротися і перемагати. Ми війну не починали і нам закунчувати слава зсу і нашому народу", - каже Сергій Скиба.
"Час Чернігівський" першим показував потяги, які приїхали по відновленій колії у Чернігів у квітні: Вперше з початку війни до Чернігова прибули потяги - пасажирський та вантажний.