Чернігівські поліцейські-вибухотехніки днями повернулися з Херсонської області. Останні тижні вони допомагали проводити роботи з обстеження і розмінування звільненої української землі.
Щодня, попри всі труднощі та ризик, поліцейські знищували ворожі боєприпаси і вибухові пастки, а відтак – вберегли тисячі людей від смертельної небезпеки.
Начальник відділу вибухотехнічної служби поліції Чернігівської області Володимир Сіренко розповідає, що чернігівські поліцейські одними з перших прибули на Херсонщину після звільнення її правобережжя від окупантів.
– Херсонці зустрічали нас обіймами. Люди приходили, пригощали нас домашніми пиріжками, а ми допомагали їм чим могли. Взаємопідтримка для українців – це все! Якось, їдучи на завдання, ми пробили колесо, то на місцевому СТО його полагодили і з нас категорично відмовилися брати гроші – зробили все безкоштовно. Це наче дрібниці, але вони дуже важливі. У свою чергу ми, поліцейські, старалися максимально якісно виконувати свою роботу. А її там дуже багато! Російські окупанти залишили безліч небезпечних предметів. Причому, заміновані не лише поля чи ліси, а й міська забудова. Наприклад, в офісних приміщеннях окупанти поміщали вибухові пастки в комп’ютерній техніці, – згадує Володимир Сіренко.
Чернігівські вибухотехніки не вперше працюють на звільнених територіях: у вересні вони виявляли та знешкоджували боєприпаси на Харківщині. Розмінування територій – дуже складна і відповідальна робота, що під силу далеко не кожному. Очищуючи рідну землю від ворожого заліза, поліцейські рятують людські життя. На жаль, інколи ціною власних... На Херсонщині 7 грудня під час виконання службових обов’язків загинули четверо поліцейських – начальник Головного управління Національної поліції в Черкаській області Михайло Куратченко, вибухотехнік Ігор Мельник, кінолог Сергій Ненада та помічник чергового СРПП Уманського райуправління поліції Вадим Періжок.
– Ворог дуже підступний і залишив після себе багато мін-пасток, заборонених боєприпасів, у тому числі касетних. Такі боєприпаси можуть спрацювати в будь-який момент і наробити біди. Тому робота наша і ризикована, і кропітка. Щоб ретельно перевірити кожен метр землі, треба завжди зберігати «холодну» голову, неухильно дотримуватись правил особистої безпеки, а ще – постійно вчитися та обмінюватися досвідом з колегами, – каже поліцейський-вибухотехнік.
Чернігівські поліцейські пишаються своєю роботою, адже вона допомагає наближати нашу перемогу. Вибухотехніки поліції Чернігівщини обіцяють докласти максимум зусиль, аби кожен українець міг впевнено і без страху ступати по своїй землі.
"Час Чернігівський" писав про розмінування області та роботу рятувальників:
- Третина Чернігівщини вважається забрудненою мінами: чим це небезпечно
- Навіть у досвідчених саперів тремтіли руки: піротехніки ДСНС розповіли як розміновували Чернігів
- На узбіччях доріг Чернігівщини досі може бути небезпечно! Чому?
- Люди дивилися смерті в очі: як аграрії та піротехніки розміновували сільгоспугіддя на Чернігівщині
- Діти-війни: школярів Чернігова навчають розрізняти міни та правильно поводитися
- Гуманітарне розмінування Чернігівщини: робота на роки і на мільярди
- Правила мінної безпеки для дітей
- Не торкайся невідомих предметів! Повідомляй про них дорослим! Пам’ятай: небезпека поруч!
- Чернігівщина засмічена російськими мінами та снарядами. На розмінування потрібні десятки років