Позачергова сесія Чернігівської міської ради 16 серпня… не відбулась. Більше двох годин секретар міськради Олександр Ломако намагався зібрати кворум, необхідний для повноправності сесії - це 22 депутати.
Коли потрібна кількість народних обранців таки зібралась, до одного з них, Віталія Гольця, який обирався від ОПЗЖ, підійшли працівники ТЦК. Як виявилось, депутат вранці отримав повістку на блок-посту і мав зʼявитись для проходження ВЛК.
Одне з питань, що виносилось на сесію – питання 19 школи. Батьківський колектив вже тривалий час добивається справедливості хоче, щоб на базі їх закладу створили академічний ліцей.
"Ми зібрали петицію з 300 підписів стосовно того, що наші діти потребують безпеки і навчання в рідних стінах школи. Ми вважаєм, що 19 школа має шикарну базу. Може вміщувати 1800 осіб, має гарні лабораторії, майстерні, сучасний басейн, зараз все облаштовано, щоб приймати максимальну групу дітей", - каже Юлія ВАХНЕНКО, мати учениці школи №19.
Юлія Вахненко
Сесія, що не відбулась, була позачерговою. За нашими даними, деяких депутатів інформували про проведення сесії всього за декілька днів, тож, можливо, вони не змогли скоригувати свої плани і прибути в сесійну залу. А от в.о. міського голови заявляє: на депутатів чинять тиск якісь силові структури.
"Цей непотріб виконує вказівки місцевих чиновників, бігає за депутатами, викручує руки, вимагає не йти на сесію, яка вирішує виключно питання розвитку та забезпечення функціонування міста. Це такі собі дрібні «тиловики-шкідники», від яких страждає наше місто", - заявив Олександр ЛОМАКО, секретар міської ради.
Олександр Ломако
Втім, доказів щодо подібних дій силовиків пан Ломако не надав, його слова наразі не підтверджує жоден із депутатів.
А Віталій Голець, який з зали засідань направився проходити ВЛК, каже, що претензій ні до кого немає, адже все відбувалось в рамках чинного законодавства.
«Так, дійсно перед засіданням сесії до мене підійшли представники ТЦК. Зі мною ввічливо спілкувалися, ніхто на мене не тиснув, не залякував як вже почали писати деякі. Я працюю доцентом в НУ «Чернігівський колегіум» ім. Т. Шевченка. І відповідно є процедури оформлення відстрочки. В мене закінчився термін цієї відстрочки 12 серпня. І сьогодні вранці під час перевірки моїх документів на блокпості помітили це», - сказав Голець в коментарі виданню «Челайн».
Натомість можна пригадати, що заяви про силовий тиск на міську раду лунали і раніше: якраз коли не вдавалось зібрати кворум. Вже не вперше для в.о. голови є проблемою зібрати депутатів. Враховуючи також постійні конфлікти з МВА це може свідчити про неспроможність ефективно організувати роботу депутатського корпусу.
"На мою думку, сесія не відбулася, тому що депутати не підтримують цього секретаря міської ради. Чому? Тому що зараз інститут депутатства взагалі перестав існувати. Ось цей інститут, коли депутат має право голосу, має право приймати рішення, має можливість впливати на бюджетний процес, та хоч у програму якусь внести правку – у нас всього цього немає. Як казали в коментарях: у нас не корупція, у нас авторитаризм. Нехай буде так, проте це авторитаризм, який веде за собою корупцію насправді", - вважає Марина СЕМЕНЕНКО, депутатка міської ради.
Марина СЕМЕНЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: