Пресреліз
За три роки Чернігівщина відновила 95% довоєнного рівня валової продукції сільського господарства. Урожай зернових був рекордним у 2024 році - 5 мільйонів тонн (+26% до 2022 року).
Агропромисловий комплекс (АПК) забезпечує понад 80% усього експорту області. Найбільше експортують продукти рослинного походження. Мовою цифр: за 2024 рік - понад 800 мільйонів доларів.
Сплата податків від підприємств АПК зросла на 54% у порівнянні з 2022 роком. Частка відрахувань у місцеві бюджети зросла на понад 25% - ці кошти працюють на громади, інфраструктуру та оборону.
Після вторгнення рф близько 60 тисяч гектарів сільгоспземель Чернігівщини потенційно забруднені мінами та снарядами. Понад 17 тисяч гектарів поки неможливо розмінувати через їхню близькість до ворожого кордону. Роботи з гуманітарного розмінування стартували у 2023 році: за два роки розмінували понад 1,7 тисячі гектарів. У цьому році обстежили 415 гектарів, розмінували - понад 150 гектарів.
Поруч із тим держава постійно підтримує аграріїв. У 2024 році - 355 мільйонів гривень. Це рекордні кошти: гранти на переробку, сади і теплиці, компенсації за купівлю техніки, кредити, дотації, мікрогранти на власний бізнес.
Джерело: Чернігівська ОВА, пресреліз
"Час Чернігівський" писав про таке: