Конференція DOU Day - це найбільша комерційна офлайн подія року у сфері ІТ України. Вона обʼєднала між собою понад 3700 учасників різноманітних профільних бізнесів та послуг - від Міноборони до рекрутингових компаній на кшталт Azov One.
А починалася DOU-спільнота з ініціатив її засновника Максима Іщенка, який гуртував навколо себе програмістів з різних регіонів України. З часом це переросло у найпрестижнішу подію, бути присутнім на якій must have для кожної поважної IT-компанії. Тим вагомішим є присутність на заході серед учасників і чернігівців. Цього року серед публічних спікерів - відома у Чернігові і далеко за його межами ІТ-бізнесвуман Юлія Півень, старша директорка компанії Vimeo Ukraine Technologies.
«Час Чернігівський» розпитав пані Юлію на предмет дискусій на заході та її вражень стосовно події.
За її словами - ІТ-сфера є драйвером кадрових трендів для України. Якщо раніше принцип «основні засоби - це люди» був притаманний лише для ІТ, то нині він поширився і на чимало інших галузей.
«Саме тут сповідують настанову - чим кращі умови для роботи людей - тим ліпшим буде кінцевий продукт. І це дійсно так. За багато років роботи в ІТ я особисто переконалася в цьому», - ділиться враженнями пані Юлія.
На DOU Day вона брала участь в якості запрошеної експертки панельної дискусії на тему якості бренду і сприйняття ІТ в Україні і в світі. За словами Юлії Півень, пік розвитку ІТ-галузі, зокрема, і нашої локальної, припав на 2021-й рік - рік ковіду. Згодом на галузь сильно вплинули технології ШІ, які змусили чимало компаній переглянути свій штатний розклад.
«У нас була дуже гаряча дискусія. Ми ділилися лише власними враженнями та досвідом. На мою думку, нині треба активно просувати тезу, що в Україні ІТ має сприятливий клімат і іноземний бізнес може почуватися тут у безпеці. Так, попри війну».
В якості контр-аргументації пані Юлія наводить приклади Індії та Ізраїлю. Обидві ці країни - де-факто у стані війни. Одначе, у клієнтів та інвесторів немає відчуття, що війна впливає на розклад справ там. Натомість щодо України діаметрально протилежне ставлення. Чимало наших компаній втратили свої проєкти лише через українську реєстрацію бізнесу.
«Індуси та ізраїльтяни активно переконують: їдьте до нас, інвестуйте сюди, давайте нам проєкти. Там ніхто не згадує про війну. І бізнеси туди йдуть! Ось про що має дбати наша держава - про те, що з нами можна мати справу, українці не підведуть!», - палко переконує чернігівка.
На жаль, на найвідомішій технологічній події року майже не згадували про Чернігів.
«Можливо, це робилося свідомо - з міркувань безпеки. Адже чимало учасників - ті, хто працює або у MilTech (військові технології), або повʼязані з оборонпромом», - зауважує Юлія Півень.
Не було також і повноцінного регіонального представництва Чернігівщини на DOU Day, попри те, що там були широко представлені ІТ-бізнеси з Дніпра, Вінниці, Харкова та інших прикордонних та прифронтових районів України.
«Зараз у нас сталося так, що наша зона дискомфорту - оця війна - вона стала звичною для всіх нас. Тож, для мене стало великою приємністю буквально вперше за тривалий час «вийти в люди», побачити багатьох моїх колег, зокрема, і з Чернігова, поспілкуватися з ними, побачити наш потенціал, зокрема, і з оборонних технологій, відчути гордість і залученість до цього. Це і є про життя. Ми збираємося, говоримо, працюємо. Кожен з нас - це амбасадор України. Коли ти бачиш, що нас таких багато - це дійсно гріє душу. Це стало моєю енергетичною підзарядкою!», - говорить Юлія Півень.
Вона починала свій карʼєрний шлях в індустрії у 2012-му з Чернігова і доросла до старшої директорки крупної міжнародної компанії.
Сертифікована SCRUM-майстриня. Має досвід навчання на курсах з лідерства та переговорів у Harvard Business School. Входить до найкращих 25 жінок в IT за версією Forbes 2021 року.
"Час Чернігівський" писав про таке: