Тетяна Миргородська багато років працювала журналісткою на обласному телебаченні. З виходом на пенсію з’явилося більше вільного часу. Згадала про флористику, якою колись захоплювалася. Тепер знову радує рідних та друзів чудовими виробами.
"Мені дуже подобається не з сухоцівітами, а колоссям. В колосі - є життя. Чекаю, коли будемо робити дідуха. Мрію про той час, коли з усіх районів громад будуть привозити снопи в Чернігів і буде величезний дідух на площі. Це традиції і естетика нашого життя. Це дуже заспокоює. Коли тривога, а я сиджу роблю і око не дьоргаєтсья. Може і звикли до цього, але ти знаєш - нічого поганого не буде, поки працюєш. ЯКоли в мене хтось познімав роботи в кородорі, то я кажу: нічого, я ще зроблю", - розповідає Тетяна Миргородська, журналістка, майстриня.
Пані Тетяна за кілька хвилин може виготовити букет-оберіг чи віночок. Переважну більшість злаків і квітів садить у себе на дачі. Знає, коли їх треба вчасно зібрати.
"За розмовами, за повільною роботою - віночок готовий. Там де видно - я візьму і прикрию. От прикраса. Можна повісити, покласти на столі. Містянам буде простіше робити обжинковий букет. Беру паличку. Їх втикали в землю біля будинку. Це як основа. Можна у вазу. Можна приткнути у кого що є. Ось колосся є. Починаю обв’язувати. Далі щось веселеньке, сухі квіточки. Все, що не подобається, обрізаємо, приводимо до ладу. І ставимо будь куди", - показує майстриня.
Пані Тетяна впевнена, що цьому можна навчитися будь-кому. Вважає, що зараз дуже важливо зберігати українські традиції.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Зберегти автентичність Чернігівщини: в деокупованих селах відновлювали музеї, пам’ятки архітектури