Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив до реальних термінів у колонії суворого режиму полонених українців, які у різні роки служили у полку «Азов», повідомляє російське опозиційне видання «Медіазона» із зали суду. Серед тих, хто опинився у ростовських застінках - і городнянець Олег Мижгородський. Йому «помʼякшили» термін: прокурор просив 22 роки, натомість присудили на 5 менше.
Сестра азовця Ірина Киричанська ще у серпні торік коментувала:
«Рідний мій, найдорожчий, ми робимо усе щоб тебе найскоріше обміняли....».
Як відомо, Олег Мижгородський - 45-річний уродженець Городні, колишній командир автомобільного взводу "Азова", звільнився зі служби у 2021-му у званні лейтенанта. За двома статтями йому росіяни хотіли дати 22 роки колонії.
Олег Мижгородський до полону
У 2016-му приїхав із Чернігівщини до Маріуполя побачити жінку, з якою познайомився в інтернеті. Залишився в неї. Роботу за фахом інженера-механіка знайти не зміг, потрібні були гроші. Від батька дізнався, що додому принесли повістку. Вирішив піти на контракт водієм до Нацгвардії, потрапив на базу "Азова" в Урзуфі. Незабаром став командиром автомобільного взводу.
Декілька разів хотів розірвати контракт. У серпні 2021 звільнився вже зі штрафної роти — командування звинуватило його у нестачі палива, Мижгородський «продав усе, що є» та виплатив понад 200 тис грн. Працював водієм у приватних фірмах, пише «Медіазона».
П'ятеро неповнолітніх дітей, четверо усиновлені, одна з них дитина-інвалід. Що Мижгородський служив в «Азові», окупаційній владі повідомили сусіди. Забрали з дому наприкінці березня "на очах у дітей під дулом автомата", говорила в суді його дружина. Сам він згадував:
«Наділи мішок на голову, повозили Маріуполем, потім відвезли на Володарського в поліцію».
У Донецьку під час слідства отримав рану, що не гоїться, на нозі.
Олег Мижгородський у полоні
Трійка суддів під головуванням судді В'ячеслава Корсакова засудила Ярослава Ждамарова, Олександра Мероченця, Микиту Тімоніна, Олександра Мухіна, Олега Тишкула та Артура Грецького до 22 років колонії суворого режиму; Олександра Ірху та Артема Гребешкова - до 20 років; Олега Мижгородського до 17 років; Олега Жаркова - до 13; Анатолія Грицика – до 19 та Олексія Смикова – до 23 років колонії суворого режиму.
Усі вони планують оскаржити вирок.
До зали суду чоловіків привели у кайданках. Перед оголошенням вироку Олегу Жаркову стало погано — проблеми зі шлунком, йому викликали швидку допомогу.
11 чоловікам вироки винесли заочно, оскільки вони вже повернулися до України в рамках обміну полоненими. Давида Касаткіна та Дмитра Лабінського заочно засудили до 23 років колонії суворого режиму.
Дев'ятьом обміняним жінкам, які працювали в різні роки армійськими кухарями, також винесли заочні вироки — реальні терміни у колонії загального режиму, оскільки жіночих колоній суворого режиму у росії немає.
Олену Абрамову, Олену Бондарчук, Лілію Павріанідіс, Ніну Бондаренко, Ірину Могітич, Владиславу Майбороду, Марину Текін заочно засудили до 13 років колонії, а Лілію Руденко та Наталію Гольфінер — до 14 років колонії заочно. Усіх їх обміняли у вересні минулого року.
Прокурор у дебатах просив засудити Олену Аврамову, Олену Бондарчук та Лілію Павріанідіс до 17 років позбавлення волі; Ніну Бондаренко, Ірину Могітич та Владиславу Майбороду до 16 років; Артема Гребешкова, Артура Грецького, Олексія Смикова, Ярослава Ждамарова та Олександра Мероченця до 23 років; Анатолія Грицика, Олега Міжгородського, Олександра Мухіна та Микиту Тімоніна до 22 років; Олега Жаркова до 19,5 років; Олександра Ірха до 21 року; Марину Текіну до 16,5 років; Лілію Руденко та Наталю Гольфінер до 19 років; та Олега Тишкула до 24 років.
Вже обміняним на момент Давиду Касаткіну та Дмитру Лабінському звинувачення заочно запитувало 24 та 23 роки відповідно.
Щодо загиблого в ростовському СІЗО Олександра Іщенка справу закрили, тож вирок йому не винесено.
"Час Чернігівський" писав про таке: