З першого дня повномасштабного вторгнення у Чернігівській обласній лікарні надавалася медична допомога як військовим, так і цивільним. За словами генерального директора закладу Андрія Жиденка, першого пацієнта 24 лютого сюди привезли о 09:15 год. За весь же час активних бойових дій було більше тисячі поранених.
Наразі у пошкоджених приміщеннях лікарні тривають активні відновлювальні роботи. З їхнім ходом ознайомився 23 травня начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.
— Обласна лікарня — один із медичних об’єктів, що ввійшли до першої черги відновлення. Підрядники вже працюють. Тут пошкоджено три відділення. Десь — в результаті «прильоту», десь — внаслідок вибухової хвилі, — зазначив В’ячеслав Чаус. — У Чернігові постраждали всі без винятків медичні заклади. Якщо говорити загалом по області, то вісім відновленню не підлягають.
Зі свого боку, Андрій Жиденко назвав першочерговий спектр робіт: вставити вікна, відремонтувати перший поверх хірургічного корпусу та забезпечити альтернативне джерело води. Адже наразі головне — бути готовими до надзвичайних ситуацій.
Ще один об’єкт, де побував того ж дня В’ячеслав Чаус, — мікрорайон Чернігова Бобровиця, що зазнав особливо великих руйнувань під час активних бойових дій.
Нині тут тривають роботи з підключення електропостачання. Невдовзі електрики розпочнуть відновлення кабельних мереж.
— Найближчим часом, за тиждень-два, мешканці Бобровиці будуть зі світлом. Загалом же в області відновлено 97% енергомережі, зруйнованої російськими військовими, — прокоментував очільник ОВА.
Нагадаємо, що відновлення мереж у цьому мікрорайоні, як і роботи в обласній лікарні, здійснюються коштом державної субвенції, наданої на пріоритетні напрямки відбудови інфраструктури.
Джерело: Чернігівська ОВА