Частина громад на Чернігівщині розраховують до літа бути з питною водою

22 ЛЮТОГО 2022, 11:31

1115

Частина громад на Чернігівщині розраховують до літа бути з питною водою

Фото ua.depositphotos.com

В області торік ухвалили програму “Питна вода”, яка має на меті забезпечити громади якісним водопостачанням. У планах - пробурити 95 свердловин по всьому регіоні, однак, пілотними стануть перші 7 громад, де вже, фактично, завершена робота над проєктно-кошторисною документацією (ПКД), місцеві виконкоми погодили виділення коштів та поспілкувалися із проєктантами. 

Мова йде про Бахмацьку, Гончарівську, Дмитрівську, Макіївську, Малодівицьку, Новобілоуську та Ріпкинськ ОТГ. Цього року з обласного бюджету на “Питну воду” витратять 10 мільйонів гривень. Роботи співфінансуватимуться – 60% з обласного бюджету та 40% – кошти громади.

Ми поспілкувалися із представниками органів місцевого самоврядування стосовно того де і як будуть буритися свердловини.

Анатолій Варчак, заступник міського голови Бахмача однойменної ОТГ, розповів, що його відомство погодило виділення коштів у межах 50 тис грн на виготовлення ПКД щодо споруди.

Якщо по документах, то це буде називатися - свердловина із водозабірною колонкою. У нашій громаді свердловин буде три - у селах Курінь, Григоровка та Халимонове. Глибина - десь до 120 м. Сама споруда матиме вигляд бювета - з альтанкою, з краном, кнопкою, ми спілкувалися із інженерами. Натискаєш - води набрав, виключив - свердловина не працює.

Чиновник інформує: також свердловина буде обладнана двома лічильниками - водним і електричним. Оскільки воду нагору постачатиме електронасос.  

У громаді міркують: звісно, хотілося б, щоб свердловина була глибшою, це гарантує чистішу воду, однак, такий проєкт вимагатиме значно більших капіталовкладень - на рівні 10 млн грн.

У паспорті програми “Питна вода” зазначається, що водозабір планується здійснювати саме з канівськобучацького водоносного горизонту, який знаходиться в Чернігівський області на глибині 80-150 м в залежності від геологічних особливостей району.

У Дмитрівській громаді теж говорять про те, що з виділенням коштів на виготовлення ПКД - впоралися. Їхній бюджет - майже тотожній бахмацькому. От тільки свердловин планують бурити не три, а дві.

Голова ОТГ Валентин Бойко перераховує:

Свердловини будемо робити у с. Гайворон та с. Кропивне. Теж будемо облаштовувати бювет з альтанкою. Ми сильно зацікавлені у реалізації цієї програми - надто багато наших колодязів непридатні для використання - замулені, висохли.

Його колега з Гончарівської громади - голова Віталій Рудник пояснює - його ОТГ робитиме свердловину лише в одному населеному пункті: у с. Слабин. Чому?

Тому що при виборі місця розташування ми керувалися тим, що це має бути живе село, де живуть чимало людей, які б користувалися свердловиною. У Слабині з півтисячі жителів, тому тут і буде бювет.

Усі очільники громад говорять: розраховують впоратися з проєктом і забезпечити жителів водою до літа.

Актуальність питної води у регіоні важко переоцінити. З року в рік знижується якість води у сільських колодязях. Так, за показниками 2020-го щонайменше третина сільських криниць Чернігівщини не відповідала нормативним санітарно- хімічним показникам.

Кількість населення, яке забезпечується послугою з централізованого водопостачання в Чернігівській області становить понад 546,4 тис людей (55,8% від загальної кількості наявного населення станом на 01.01.2021,зокрема, в містах – 465,1 тис споживачів (86,6% від населення міст), в селищах міського типу – 38,8 тис людей (37,7%), селах – 42,5 тис (12 %).

На сьогодні населення Чернігівської області забезпечують послугою з централізованого водопостачання 90 суб’єктів підприємницької діяльності, які є ліцензіатами Чернігівської обласної державної адміністрації та НКРЕКП. З них 66 – комунальної, 7 – державної та 17 – приватної форми власності.

По селищах міського типу і більшості сіл у зв’язку з майже повною відсутністю централізованих водопровідних мереж в районах одноповерхової забудови населення користується водою з шахтових колодязів, приватних свердловин та громадських криниць, де якість питної рідини не завжди відповідає санітарним вимогам.

Схожі новини

У кота Зефіра стріляли впритул впритул

01 КВІТНЯ 2025, 20:48

Лікарки натисли — житло знайшлося: жінка народила трійню та жила на дачі

01 КВІТНЯ 2025, 19:39

Вiдео

Я у себе на городі палю: чернігівські вогнеборці провели рейд на палїів

01 КВІТНЯ 2025, 18:02

У громаді запрацював супровід ветеранів війни та демобілізованих

01 КВІТНЯ 2025, 17:01

На Десні виявлено браконьєрів: 155 метрів сіток та адмінпротоколи

01 КВІТНЯ 2025, 16:19

Хто у Чернігові був агентом російської воєнної розвідки і планував вбивства військових?

01 КВІТНЯ 2025, 16:05

Смертельний інцидент на залізниці: у Ніжині загинув чоловік

01 КВІТНЯ 2025, 15:19

ТОП-переглядів