Частина громад на Чернігівщині розраховують до літа бути з питною водою

22 ЛЮТОГО 2022, 11:31

1008

Частина громад на Чернігівщині розраховують до літа бути з питною водою

Фото ua.depositphotos.com

В області торік ухвалили програму “Питна вода”, яка має на меті забезпечити громади якісним водопостачанням. У планах - пробурити 95 свердловин по всьому регіоні, однак, пілотними стануть перші 7 громад, де вже, фактично, завершена робота над проєктно-кошторисною документацією (ПКД), місцеві виконкоми погодили виділення коштів та поспілкувалися із проєктантами. 

Мова йде про Бахмацьку, Гончарівську, Дмитрівську, Макіївську, Малодівицьку, Новобілоуську та Ріпкинськ ОТГ. Цього року з обласного бюджету на “Питну воду” витратять 10 мільйонів гривень. Роботи співфінансуватимуться – 60% з обласного бюджету та 40% – кошти громади.

Ми поспілкувалися із представниками органів місцевого самоврядування стосовно того де і як будуть буритися свердловини.

Анатолій Варчак, заступник міського голови Бахмача однойменної ОТГ, розповів, що його відомство погодило виділення коштів у межах 50 тис грн на виготовлення ПКД щодо споруди.

Якщо по документах, то це буде називатися - свердловина із водозабірною колонкою. У нашій громаді свердловин буде три - у селах Курінь, Григоровка та Халимонове. Глибина - десь до 120 м. Сама споруда матиме вигляд бювета - з альтанкою, з краном, кнопкою, ми спілкувалися із інженерами. Натискаєш - води набрав, виключив - свердловина не працює.

Чиновник інформує: також свердловина буде обладнана двома лічильниками - водним і електричним. Оскільки воду нагору постачатиме електронасос.  

У громаді міркують: звісно, хотілося б, щоб свердловина була глибшою, це гарантує чистішу воду, однак, такий проєкт вимагатиме значно більших капіталовкладень - на рівні 10 млн грн.

У паспорті програми “Питна вода” зазначається, що водозабір планується здійснювати саме з канівськобучацького водоносного горизонту, який знаходиться в Чернігівський області на глибині 80-150 м в залежності від геологічних особливостей району.

У Дмитрівській громаді теж говорять про те, що з виділенням коштів на виготовлення ПКД - впоралися. Їхній бюджет - майже тотожній бахмацькому. От тільки свердловин планують бурити не три, а дві.

Голова ОТГ Валентин Бойко перераховує:

Свердловини будемо робити у с. Гайворон та с. Кропивне. Теж будемо облаштовувати бювет з альтанкою. Ми сильно зацікавлені у реалізації цієї програми - надто багато наших колодязів непридатні для використання - замулені, висохли.

Його колега з Гончарівської громади - голова Віталій Рудник пояснює - його ОТГ робитиме свердловину лише в одному населеному пункті: у с. Слабин. Чому?

Тому що при виборі місця розташування ми керувалися тим, що це має бути живе село, де живуть чимало людей, які б користувалися свердловиною. У Слабині з півтисячі жителів, тому тут і буде бювет.

Усі очільники громад говорять: розраховують впоратися з проєктом і забезпечити жителів водою до літа.

Актуальність питної води у регіоні важко переоцінити. З року в рік знижується якість води у сільських колодязях. Так, за показниками 2020-го щонайменше третина сільських криниць Чернігівщини не відповідала нормативним санітарно- хімічним показникам.

Кількість населення, яке забезпечується послугою з централізованого водопостачання в Чернігівській області становить понад 546,4 тис людей (55,8% від загальної кількості наявного населення станом на 01.01.2021,зокрема, в містах – 465,1 тис споживачів (86,6% від населення міст), в селищах міського типу – 38,8 тис людей (37,7%), селах – 42,5 тис (12 %).

На сьогодні населення Чернігівської області забезпечують послугою з централізованого водопостачання 90 суб’єктів підприємницької діяльності, які є ліцензіатами Чернігівської обласної державної адміністрації та НКРЕКП. З них 66 – комунальної, 7 – державної та 17 – приватної форми власності.

По селищах міського типу і більшості сіл у зв’язку з майже повною відсутністю централізованих водопровідних мереж в районах одноповерхової забудови населення користується водою з шахтових колодязів, приватних свердловин та громадських криниць, де якість питної рідини не завжди відповідає санітарним вимогам.

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів