Це як наша дитина, яку хочемо поставити на ноги:  мешканці пошкодженої багатоповерхівки у Чернігові самотужки відновили покрівлю

16 ЧЕРВНЯ 2022, 15:29

2300

Цьому будинку у центрі Чернігова більше 100 років. Він пережив Другу світову війну, але у лютому цього року зазнав серйозних руйнувань після ракетного удару по місту російських загарбників. В багатоповерхівці вилетіли вікна, двері, знищено покрівлю. Під час обстрілу загиблих та поранених не було. Хоча Дмитро, що був неподалік свого будинку, зазнав контузії.  

Я знаходився буквально в 15 метрах від вибуху, постраждала машина, я вижив, це вдруге було. Після першого вибуху вилетіли вікна, а після другого - все стало непридатним: дах, з часом зіпсувалося опалення через морози,  - каже Дмитро мешканець, будинку.

Після облоги Чернігова мешканці почали повертатися до своїх домівок. Через те, що дах був зруйнований, опади почали заливати квартири. Над багатоповерхівкою нависла інша загроза – він міг стати непридатним для проживання. І тоді люди взялися рятували будинок самотужки, не чекаючи допомоги.

Зібрали гроші на ремонт покрівлі. Допомогли з фінансами і сусіди, що виїхали за кордон.  Знадобилися надзвичайні зусилля, аби у післявоєнному Чернігові знайти будівельників, матеріали для ремонту та техніку.    

Місяць ми не присідали. Суботники, прибирання сміття, приходилося мотатися по місту, спалити десятки літрів бензину, доправити все, підняти, - розповідає Петро, мешканець будинку.

Днями ремонт покрівлі у будинку завершили. Люди радо нам демонструють результати кропіткої праці великого колективу.  

На даний момент об’єкт здано. Площа 450 м2. Вартість півмільйона. Це все з нашої кишені, - додає Петро.

Мешканці неабияк раді, бо й досі їм важко повірити, що так швидко і за таких важких умов їм вдалося це зробити. Будинок став першим у місті, де мешканці власними ресурсами відновили покрівлю. Однак попереду ще багато роботи. Насамперед, відновлення систем опалення, заміна вікон, дверей. Труднощі лише згуртували людей.

До війни у нас були відносини - добрий день і до побачення. Ця війна настільки здружила мешканців. Ми ділилися куском хліба і воду в бомбосховищі, закривали дім від мародерів. Зараз до цього будинку по іншому ставимося. Це як наша дитина, яку маємо виростити і поставити на ноги, - каже Галина, мешканка будинку.

Мешканці будинки виявилися бійцями і вони не пошкодували ні коштів, ні ресурсів, ні сил. Розуміючи, що крім них, ніхто це не зробить - зібралися і зробили все, - додає Дмитро мешканець будинку 

Після ремонту даху, мешканці багатоповерхівки практично вичерпали свої фінансові ресурси, а тому тепер не відмовляться від допомоги міста, держави чи меценатів.

Читати також: Після 24 лютого: як себе почуває галузь нерухомості Чернігівщини?

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів